Valius Ąžuolas ir Dainius Kepenis

Valius Ąžuolas ir Dainius Kepenis į prievolę dėvėti kaukes numojo ranka: teks pasiaiškinti (3)

Seimo vicepirmininkas, konservatorius Jurgis Razma prašo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos įvertinti dviejų „valstiečių“ elgesį, kai šie antradienį plenarinio posėdžio metu Seime nedėvėjo veido kaukių.

Pagal Seimo valdybos sprendimą, visi Seimo posėdžių salėje esantys asmenys, išskyrus kalbančius iš tribūnos, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Tačiau „valstiečiams“ Valiui Ąžuolui ir Dainiui Kepeniui tokia prievolė nė motais.

Šie politikai ne kartą skeptiškai atsiliepė apie prevencines COVID-19 valdymo priemones, dalyvavo mitinge prieš galimybių pasą.

„Tik priminsiu, kad yra toks Seimo valdybos nutarimas, kuris reikalauja, kad visi Seimo plenarinio posėdžio salėje dėvėtumėm kaukes. Aš matau bent du Seimo narius, kurie nedėvi kaukių. Tai – Valius Ąžuolas ir Dainius Kepenis“, – kalbėjo posėdžiui pirmininkaujantis J.Razma.

Jis paprašė Seimo etikos sargų išsiaiškinti, ar yra kokių nors medicininių priežasčių, dėl kurių parlamentarai gali būti be kaukių.

„Žinom, kad yra tam tikros išimtys, kai dėl medicininių priežasčių galima nedėvėti kaukių. Aš nesiimu dabar nagrinėti, kokia čia yra situacija su minėtais Seimo nariais. Tiesiog kreipiuosi į Seimo Etikos komisiją, kad išnagrinėtų šitą faktą ir pateiktų atitinkamas išvadas“, – dėstė J.Razma.

Lietuvos regionų frakcijos Seime narys Remigijus Žemaitaitis pažymėjo, jog Seimas neturi informacijos apie visus nuo COVID-19 pasiskiepijusius arba nepasiskiepijusius parlamentarus bei tuos, kurie galbūt reguliariai testuojasi.

Jis, kreipdamasis į J.Razmą, pasiūlė šią informaciją paviešinti.

„Jūs, kaip pirmininkaujantis, kreipkitės į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kad visi Seimo nariai išviešintų informaciją apie tai, ar jie yra pasiskiepiję, ar turi galimybių pasą, ar turi PGR testus.

Taip mes matysime, kiek yra Seimo narių, kurie nepritaria, ir tai – sveikintinas dalykas, nes tai – jų valia, jų suvokimas. Užteks manipuliuoti“, – kalbėjo R.Žemaitaitis.

Į tai atsakydamas, J.Razma pabrėžė, jog neturi teisės iš Seimo narių reikalauti, kad šie išviešintų informaciją, susijusią su sveikatos duomenimis.

„Bet aš tikiuosi, kad visi išgirdo ir atitinkamai pasielgs“, – pridūrė jis.Aš tikiuosi, kad visi išgirdo ir atitinkamai pasielgs.

Anksčiau Seimo pirmininkės atstovė spaudai Ilona Petrovė 15min nurodė, jog imunitetą COVID-19 turi 114 parlamentarų, apie 21 nėra duomenų, bet tarp jų gali būti turinčių imunitetą.

Tam, kad įeitų į Seimo rūmus, parlamentarai neprivalo turėti galimybių paso, kai kitiems lankytojams tai būtina.

Tautos atstovams, neturintiems imuniteto COVID-19, nereikia net testuotis.

Kas gali balsuoti už kažkokį kepenį?
Ostapas Benderis, 2021-09-21 17:00
Delfy buvo nuotraukos,kur Simonyte be kaukės susitikime su popiežiumi,ar ten nereikėjo ar ką?
Lis, 2021-09-21 16:20
Bažnyčioje kaukės nedėviu - niekas nieko man nesako. Būnu pačiame gale, kur mažai žmonių. Nebeinu į prekybos centrus, į vaistinę. Viską perku turguje, kur gali pasikalbėti su pardavėjais ir pirkėjais. Po miestą visada vaikščioju be kaukės. Kam reikalinga kaukė parke, prie upės ar kapinėse? Tik laiptinėje kažkas vis uždaro langus. Aš vis atidarau. Kažkam, matyt, šalta. Viena našlė, kuri gyvena po mūsų butu, koridoriaus langą uždarė aklinai, kad mes su vyru neatidarinėtume. Ji plaudama savo laiptus, į vandenį prideda chliorkalkių, kaip sovietiniais laikais pripildavo į tualetus. Neina susitarti gražiuoju. Išplovusi dar uždaro laukines duris. Gal nebeturi uoslės? Ką darysi - tenka truputį pakentėti.
IRENA V., 2021-09-21 16:06
Sidebar placeholder