Valstybės tarnautojai ir dirbantys pagal sutartis privalės išklausyti mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo kursą

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui įstatyme apibrėžti įvadinį mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo mobilizacijos ir karo metu mokymą. 

Numatant, kad tai yra Seimo ar Respublikos Prezidento paskirtų valstybės pareigūnų, priimtų į pareigas valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį, žinių apie mobilizaciją, priimančiosios šalies paramą bei pilietinį pasipriešinimą mobilizacijos ir karo metu įgijimas.

„Visi, kurie dirba viešajame sektoriui, galėtų, turėtų pareigą išklausyti pilietinio pasipriešinimo mobilizacijos kursus, įgyti tam tikrų įgūdžių, tam tikrą žinojimą, ką daryti, sakykime, kritinėse situacijose ir tai didintų mūsų visų atsparumą“, – pristatydamas projektą sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Numatoma, kad Seimo ar Respublikos Prezidento paskirti valstybės pareigūnai, valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, per metus nuo paskyrimo ar priėmimo į pareigas privalėtų Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka išklausyti įvadinį mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo mobilizacijos ir karo metu mokymą, jei jo nėra išklausę iki paskyrimo į valstybės pareigūno pareigas ar priėmimo į valstybės tarnautojo ar darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, pareigas. Mokymo programas tvirtintų Vyriausybė.

Išklausę mokymą minėti valstybės pareigūnai, valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, gautų tai patvirtinantį sertifikatą.

Pradėję eiti pareigas iki šio įstatymo įsigaliojimo ir prieš tai neišklausę mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo mobilizacijos ir karo metu mokymo programų, per metus nuo šio įstatymo įsigaliojimo privalėtų nustatyta tvarka išklausyti įvadinį mokymą.

Siūloma, kad pakeitimai įsigaliotų 2024 m. liepos 1 d., kad valstybės institucijos ir įstaigos spėtų pasirengti jo įgyvendinimui ir parengtų reikiamas tvarkas ir mokymų programas.

Mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo pakeitimo projektui Nr. XIVP-3518 po pateikimo pritarė 95, prieš balsavo trys, susilaikė 16 Seimo narių.

Pagrindiniu svarstyti šį klausimą paskirtas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti balandžio 25 d.

infa.lt: Priverst išklausyt valstybės tarnautojus nesunku – kur gi jie dėsis, tačiau kiek iš jų norės užsiimti pilietiniu pasipriešinimu ir panašiais dalykais – tai jau didelis klausimas.

Juk paprasčiau pabėgt nuo pavojaus, ko jie ir buvo mokami visus nepriklausomybės metus, mažinant žmonių savarankiškumą. Bet, jei norima eilinį kartą išplaut pinigus iš biudžeto mokymams, tada ir dideliausia nesąmonė tiks.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder