Viešbučiai: didelio žmonių antplūdžio kol kas nejaučiame

Atsivėrus judėjimui tarp visų savivaldybių, didžioji dalis viešbučių tikėjosi užsakymų antplūdžio, tačiau, anot viešbučių ir SPA centrų atstovų, nors klientų augimo tendencija ir jaučiama, ji nėra didelė.

„Na, bandome dabar atsidaryti, laukiame užimtumo. Stebėdami žiniasklaidą ir žinias, tikrai tikėjomės didesnio srauto, bet jo kol kas nėra. Žmonės neskuba ir ateičiai užsisakyti, daugiausia yra tokių netolimų užsakymų, bet ir tie pavieniai.

Daugiausia neilgalaikių užsakymų. Jei skambina, tai jau tik porai dienų į priekį užsisako, o ne vėlesniam laikui“, – Alfa.lt teigė Palangos viešbučio „Best Baltic“ administratorė.

Panaši situacija ir kitame pajūrio viešbutyje „Gabija“. Anot viešbučio direktorės Kristinos, viešbutis buvo atidarytas tikintis, kad, panaikinus ribojimą judėti tarp savivaldybių, žmonių rezervacijų skaičius smarkiai išaugs.

„Mes tik šiandien atsidarėme, nes judėjimo ribojimai buvo nutraukti.

Žmonės užsisako ir šiam savaitgaliui, ir ateinantiems, bet kol kas nesame visiškai užsipildę ir skambučių masės nėra.

Žinoma, skambučių yra, žmonių srautas jaučiasi, daug žmonių rezervuojasi vasarai“, – sakė viešbučio „Gabija“ direktorė.

Dalis pajūrio viešbučių pranešė, kad atsidaryti planuoja tik šio mėnesio pabaigoje.

Archyvų nuotr.

Palanga © Alfa.lt

 Be papildomos valstybės pagalbos viešbučių sektorius atsigaus labai lėtai

Vilniaus „Eglės sanatorijos“ generalinis direktorius Artūras Salda teigė, kad rezervacijų skaičius auga, tačiau nežymiai.

„Rezervacijų skaičius kiek paaugo. Panaikinus judėjimo apribojimus Lietuvoje padaugėjo skambučių, klientai ėmė aktyviau planuoti savo atvykimus artimiausiu laikotarpiu, taip pat vis daugiau rezervacijų sulaukiame vasaros atostogoms.

Artimiausių mėnesių užimtumas, lyginant su tuo, kiek Druskininkuose ir Birštone turime vietų apskritai, kol kas nėra didelis, tačiau augimo tendenciją jaučiame“, – sakė A. Salda.

„Eglės sanatorijos“ direktorius sako pastebintis, kad dalis klientų atvykimą rezervuoja artimiausiu laikotarpiu, tačiau nemaža dalis ir tų, kurie atvykimą rezervuoja gegužės mėnesiui arba vasarai.

„Taip nori būti tikri, kad mūsų sanatorijoje galės praleisti savo suplanuotas atostogas ir neteks nusivilti, kad vietų sanatorijoje nebėra.

Taip pat tikisi, kad pavasario pabaigoje ir vasarą nebus visų ar bent dalies apribojimų ir galės pasinaudoti įprastomis sanatorijos paslaugomis, pavyzdžiui, baseinų ir pirčių kompleksu, laisvalaikio renginiais, veikiančiomis kavinėmis.

Jei lygintume su praėjusiųjų metų vasaros pradžia, kai atnaujinome savo veiklą ir ėmėme aktyviai kviesti klientus sveikatintis, situacija šiuo metu yra panaši, užimtumas siekia apie 20–25 proc.“, – sakė A. Salda.

Kitas prabangus sostinės viešbutis „Vilnius Grand Resort“ šiuo metu vis dar neteikia paslaugų. Viešbučio atstovo teigimu, planuojama artimiausiu metu atsidaryti.

„Tikime, kad, atnaujinus veiklą, vietinių turistų srautai bent iš dalies užpildys savaitgalius, bet tai jokiu būdu nekompensuos patirtų nuostolių karantino metu ir be papildomos valstybės pagalbos viešbučių sektorius atsigaus labai lėtai“, – Alfa.lt teigė viešbučio atstovas. 

Palanga © Organizatoriai/ nuotr.

Sidebar placeholder