Viktorija Čmilytė-Nielsen mato poreikį skirti daugiau dėmesio rytų Lietuvos regionui: reikia daugiau kokybiškos informacijos

(6)

Prokremliško naratyvo skleidimu kaltinamam Eduardui Vaitkui pirmajame prezidento rinkimų ture nugalėjus Visagine ir Šalčininkuose, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pripažįsta, kad būtina skirti daugiau dėmesio Rytų Lietuvos regionui, kad palaikančių prokremlišką naratyvą skleidžiančius politikus būtų kuo mažiau.

„Be jokios abejonės. Dėmesio daugiau reikia, kai kalbame apie politiką tautinių mažumų lygiu ir tautinių mažumų kalbomis, reikia daugiau kokybiškos informacijos, daugiau kokybiškų laidų tomis kalbomis“, – žurnalistams antradienį Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Ką reikėtų daryti, kad prokremliškas naratyvas nerastų nemažoje dalyje visuomenės tokio pritarimo ir palaikymo – (reikalinga – ELTA) priemonių visuma – žiniasklaidos, politikų vaidmuo, švietimas“, – teigė Seimo pirmininkė.

Ji taip pat akcentavo poreikį didinti žiniasklaidos tautinių mažumų kalbomis finansavimą.

„Medijų fonde mano pačios yra siūlyta pataisa, kad žiniasklaidos tautinių mažumų kalbomis finansavimas būtų vienu iš prioritetų. Bet praktikoje, matome, kad žiniasklaidai tautinių mažumų kalbomis skirta tik 5 proc. (lėšų – ELTA), nors statistika rodo, kad tautinių mažumų atstovų visuomenėje yra bent 15 proc.“ – kalbėjo parlamento vadovė.

Sekmadienį vykusiuose prezidento rinkimuose save išsikėlęs kandidatas E. Vaitkus Šalčininkų ir Visagino savivaldybėse surinko daugiausia rinkėjų balsų – atitinkamai 39,91 ir 37,8 proc.

ELTA primena, kad po dviejų savaičių vyksiančiame antrajame prezidento rinkimų ture – kaip ir prieš penkerius metus – susitiks perrinkimo siekiantis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir konservatorių kandidatė, premjerė Ingrida Šimonytė.

Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, suskaičiavus biuletenius iš visų 1895 rinkimų apylinkių, pirmajame rinkimų ture nugalėtoju tapo G. Nausėda, surinkęs 44,19 proc. rinkėjų balsų. Antroje vietoje likusi I. Šimonytė sulaukė 19,78 proc. rinkėjų palaikymo.

Sekmadienį atiduoti savo balsą šalies vadovo rinkimuose prie balsadėžių atėjo 59,48 proc. piliečių.

ELTA primena, kad gegužės 26 d. vyksiančiame antrajame prezidento rinkimų ture – kaip ir prieš penkerius metus – susitiks perrinkimo siekiantis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir konservatorių kandidatė, premjerė Ingrida Šimonytė.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, suskaičiavus biuletenius iš visų 1895 rinkimų apylinkių, pirmajame rinkimų ture nugalėtoju tapo G. Nausėda, surinkęs 44,1 proc. rinkėjų balsų. Antroje vietoje likusi I. Šimonytė sulaukė 19,86 proc. palaikymo.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder