Vilniaus savivaldybės vadovai pristatys miesto 700-ojo jubiliejaus renginius

Vilniaus miesto savivaldybės atstovai penktadienį pristatys miesto 700 metų jubiliejaus renginius.

„Vilnius savo jubiliejinį gimtadienį pradėjo švęsti dar 2021-ųjų pradžioje, į šventinę trejų metų programą įtraukęs miesto bendruomenes, kultūros atstovus bei partnerius. 2022 metais buvo daugybės renginių ir iniciatyvų įgyvendinimo metai, o žinia apie artėjantį sostinės jubiliejų apskriejo ne tik mūsų šalį, bet ir visą pasaulį“, – teigiama savivaldybės pranešime.

Penktadienį bus pristatyti svarbiausi šių metų gimtadienio renginiai.

700 metų sukaktį miestas švenčia su šūkiu „Vilnius jaunas“.

Vienas pagrindinių šventinių renginių – sausio 25–28 dienomis vyksiantis šviesų festivalis.

„Sausio 25-osios rytą Vilnius atsibus sulaukęs 700 metų. Todėl sausio mėnesio renginiai – tarsi vyšnia ant gimtadienio torto, o Vilniaus šviesų festivalis – tarsi šviečiančios torto žvakutės, padovanotos lietuvių ir užsienio šviesos menininkų“, – teigia organizatoriai.

Žadama, kad tomis dienomis miestas virs modernaus meno galerija po atviru dangumi. Miesto skveruose ir kiemuose iškils instaliacijos, transformuojančios architektūros objektus, o gatvėse pasklis ryški šviesa.

Dar vienas ryškus šventės akcentas numatomas liepos 25 dieną Vingio parke. Ten vyks festivalis „Jaunas kaip Vilnius“. 

Vilniaus globėjo šv. Kristoforo dieną bus rengiami nemokami muzikos pasirodymai.

Seimas 2023-iuosius yra paskelbęs Lietuvos sostinės Vilniaus ir Gedimino laiškų metais, pažymint tai, kad 1323 metų sausio 25 dieną Vilniaus miestas pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino rašytame laiške Europai.

Minėtu laišku pirkliai, kariai, amatininkai, žemdirbiai ir dvasininkai iš viso pasaulio, ypač iš Liubeko, Štralzundo, Brėmeno, Magdeburgo ir Kelno, kviesti atvykti ir apsigyventi Lietuvoje.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder