Vilniuje atidaromas Laisvosios Europos radijo biuras

Lietuvoje antradienį atidaromas Laisvosios Europos ir Laisvės radijo (RFE/RL) Vilniaus biuras.

RFE/RL apie naujo biuro atidarymą Lietuvoje paskelbė pernai kovą, priverstinai uždarius jo veiklą Rusijoje ir sustiprinus nepriklausomos žiniasklaidos persekiojimą Baltarusijoje. 

RFE/RL prezidentas ir generalinis direktorius Jamie'is Fly (Džeimis Flai) sakė, kad  radijo biuras Vilniuje yra „svarbi kovos su Rusijos dezinformacija ir Aliaksandro Lukašenkos vyriausybės cenzūra bei bauginimu strategijos dalis“.

„Naujasis biuras – tai besitęsiančio RFE/RL įsipareigojimo įrodymas, norint pateikti Baltarusijos žmonėms tikslias ir patikimas naujienas. Esu nepaprastai dėkingas mūsų žurnalistams, kurie labai daug paaukojo vykdydami šią misiją ir kurie rado saugų prieglobstį Lietuvoje”, – sakė J. Fly. 

Vilniaus biure dirba žurnalistai iš Baltarusijos, kurie buvo priversti bėgti iš šalies po Vakarų nepripažįstamų 2020 metų prezidento rinkimų, taip pat komanda iš „Current Time“ televizijos.

2021 metų gruodį RFE/RL Baltarusijoje paskelbta „ekstremistine organizacija“, jos naujienų platinimas ir vartojimas tapo kriminaliu nusižengimu. Du Baltarusijos tarnybos žurnalistai – Iharis Losikas ir Andrejus Kuznečykas – tebėra neteisėtai įkalinti. 

Vėliau šią savaitę taip pat bus atidarytas RFE/RL biuras Rygoje. Jis veiks kaip žiniasklaidos centras rusų kalba, skirtas kovai su Rusijos propaganda. 

„Current Time“ yra rusų kalba visą parą transliuojantis skaitmeninis televizijos kanalas, jį transliuoja RFE/RL, bendradarbiaudama su „Amerikos balsu“.

Be necenzūruotų naujienų skelbimo, „Current time“ yra didžiausia nepriklausomų filmų rusų kalba tiekėja.

Pasak RFE/RL, nepaisant didėjančio Rusijos vyriausybės spaudimo „Current Time“ ir Rusijos invazijos į Ukrainą, televizijos kanalo vaizdo įrašai socialiniuose tinkluose „YouTube“, „Facebook“ ir „Instagram“/IGTV per pirmąjį 2022 metų pusmetį buvo peržiūrėti daugiau nei 1,4 mlrd. kartų. 

RFE/RL Baltarusijos tarnybos, žinomos kaip „Radio Svaboda“, interneto svetainės kas mėnesį vidutiniškai turi 33 mln. apsilankymų ir 59 mln. puslapių peržiūrų. Baltarusijos tarnyba pirmą kartą buvo įkurta 1954 metais.  

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder