„Šis skaitmeninis įrankis ypač naudingas valstybinės žemės patikėtiniams ir visiems žemės rinkos dalyviams: ūkininkams, nekilnojamojo turto ar turistinės infrastruktūros vystytojams bei gyventojams, besidomintiems valstybinės žemės panauda, nuoma ar įsigijimu.
Žemėlapyje galima matyti, kur yra konkreti valstybinės žemės padėtis ir sklypo konfigūracija, jos paskirtis, vertė bei plotas. Iki šiol tokios galimybės vienoje vietoje matyti visos šalies valstybinės žemės duomenų nebuvo“, – sako aplinkos viceministrė Monika Juodvalkė.
„Valstybinė žemė“ skaitmeninį žemėlapį naudotojai gali atsidaryti svetainėje www.planuojustatau.lt, neinstaliuodami jokių papildomų programinių priemonių.
Skaitmeniniame žemėlapyje galima ne tik peržiūrėti valstybinės žemės duomenis, bet ir palyginti juos su kitų valstybinių erdvinių duomenų rinkinių informacija: Adresų registru, Georeferencinio pagrindo kadastru, Nekilnojamo turto kadastru, Kultūros vertybių registru ir kitais.
Žemės informacinė sistema, įgyvendinanti valstybinės žemės valdymo ir naudojimo procesą vieno langelio principą, bus pilnai atnaujinta iki 2025 metų. Sistemos modernizavimas finansuojamas ES lėšomis.
Projekto partneriai: Aplinkos ministerija, Nacionalinė žemės tarnyba, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, Statybos sektoriaus vystymo agentūra, Aplinkos projektų valdymo agentūra ir Registrų centras.
Rašyti komentarą