VRK naikins Seimo naro Nekrošiaus ir 30 naujai išrinktų tarybų narių mandatus

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį planuoja nutraukti Raseinių meru išrinkto „valstiečio“ Arvydo Nekrošiaus įgaliojimus Seime.

Taip pat ketinama spręsti dėl kovo pradžioje išrinktų, bet dirbti savivaldybių tarybose neketinančių politikų mandatų panaikinimo.

Iki antradienio vakaro VRK sulaukė trijų dešimčių tokių politikų prašymų dėl mandatų atsisakymo.

Šiame sąraše yra ir devyni parlamentarai: Biržų rajono tarybos nariu išrinktas „darbietis“ Valdemaras Valkiūnas, į Kauno miesto tarybą išrinktas „valstietis“ Aurelijus Veryga, į Kauno rajono tarybą – liberalas Viktoras Pranckietis, į Klaipėdos miesto tarybą – „Laisvės ir teisingumo“ atstovas Remigijus Žemaitaitis, į Klaipėdos rajono tarybą – konservatorė Rasa Petrauskienė, į Panevėžio miesto tarybą – „valstietis“ Deividas Labanavičius, į Šilutės rajono taryba – konservatorius Jonas Gudauskas, į Telšių rajono tarybą – „darbietis“ Valentinas Bukauskas, į Ukmergės rajono tarybą – „valstietis“ Juozas Varžgalys.

Pagal Rinkimų kodeksą, savivaldybių tarybų nariais negali būti Seimo nariai, europarlamentarai, Vyriausybės nariai, valstybės įstaigų vadovai, kurių veikla susijusi su savivaldybių veiklos priežiūra ir kontrole, mero politinio pasitikėjimo tarnautojai, savivaldybės darbuotojai, savivaldybės įstaigų, įmonių, bendrovių vadovai.

Išrinktas savivaldybės tarybos narys, nusprendęs neatsisakyti nesuderinamų pareigų, ne vėliau kaip likus dešimčiai dienų iki pirmojo tarybos pirmojo posėdžio turi VRK pateikti pareiškimą dėl mandato atsisakymo.

Tuo metu Seimo narys A. Nekrošius pasirinko Raseinių rajono mero pareigas. Dėl to bus naikinami jo įgaliojimai Seime.

Jis taip pat yra iškovojęs Raseinių savivaldybės tarybos nario mandatą. Kadangi pagal naują tvarką meras nebegali būti tarybos nariu, A. Nekrošius atsisako šio mandato.

Politikas į parlamentą 2020 metais išrinktas vienmandatėje Raseinių-Kėdainių apygardoje, tai reiškia, kad čia turės vykti naujo Seimo nario rinkimai.

Kovą per savivaldos rinkimai išrinkti 1498 tarybos nariai ir 60 merų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder