narkotikai

VRM bus pristatyta kovai su narkotikais skirta telefono linija

Nuo antradienio Lietuvoje pradeda pradeda veikti anoniminė skambučių linija, skirta pranešti apie narkotikų platintojus. Kaip nurodo Vidaus reikalų ministerija (VRM), skambinti telefonu 8700 60 777 bus galima darbo dienomis, nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.

„Tikiu, kad skambučių linija, skirta pranešti apie disponavimą narkotinėmis medžiagomis, atneš teigiamų rezultatų“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Kaip anksčiau skelbė policijos komisaras Renatas Požėla, šia telefono linija bus galima anonimiškai pranešti apie visas su narkotikais susijusias problemas. Pasak jo, tai bus dar viena priemonė kovojant su narkotikų vartojimu ir plitimu ne tik naktinio gyvenimo vietose, bet ir mokyklose.

Lietuvoje pastaruoju metu stebimas nepilnamečių narkotikų vartojimo didėjimas. Pernai vien pirmąjį pusmetį iš viso registruoti 75 nepilnamečiai, įtariami padarę nusikalstamas veikas, susijusias su disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis ir jų kontrabanda, o 2022 m. tuo pačiu laikotarpiu – 66 nepilnamečiai.

Praėjusiais metais taip pat didėjo ir administracinių nusižengimų skaičius, kuriuos dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimo padaro nepilnamečiai iki 16 m., negalintys būti traukiami administracinėn atsakomybėn dėl savo amžiaus. 2022 m. per visus metus tokių nepilnamečių buvo nustatyta 94, o per pirmus 9 praėjusių metų mėnesius – 121.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder