VSAT: pasienyje su Baltarusija dvyliktą parą iš eilės nefiksuota neteisėtų migrantų

VSAT: pasienyje su Baltarusija dvyliktą parą iš eilės nefiksuota neteisėtų migrantų

Pirmą kartą nuo 2021 metų vasaros Lietuvos pasienyje su Baltarusija jau dvylika parų paeiliui neužfiksuota neteisėtų migrantų, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Latvijos pasienyje antradienį užsieniečiai sieną nelegaliai bandė kirsti tris kartus, Lenkijos pareigūnai į šalį antradienį neįleido 46 migrantų. 

Pasak Lietuvos pareigūnų, kol neteisėtų migrantų srautai fiksuojami kaimyninėse šalyse, grėsmė Lietuvai taip pat nėra sumažėjusi.

Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 357 neteisėtiems migrantams. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.

Nuo 2021 metų rugpjūčio 3 dienos, kai Lietuvos pasieniečiai įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų iš Baltarusijos į šalį neįleista beveik 19,7 tūkst. žmonių. Dalis užsieniečių į Lietuvą patekti bandė ne vieną kartą. 

VSAT teigia, kad Baltarusijos pareigūnai aktyviais veiksmais prisideda prie neteisėtos migracijos į Lietuvą ir Europos Sąjungą.

2021 metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų, bet, pasibaigus judėjimo apribojimams, didžioji dalis jų paliko šalį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder