Skaistė tikisi sutelkti platų politinį palaikymą mokesčių pertvarkai

VTEK vertins, ar pradėti tyrimą dėl ministrų, bet gali būti suėjusi senatis – vadovas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pagal gautus skundus vertins, ar yra pagrindas pradėti tyrimą dėl savivaldoje dirbusių ministrų išlaidų, tačiau gali būti suėjęs senaties terminas – treji metai, sako komisijos pirmininkas Gediminas Sakalauskas.

 

„Gavome kreipimusis iš Prezidentūros ir Seimo nario, buvo kreipimasis dėl ministro S. Kairio ir ministrės G. Skaistės, ir buvo kreiptasi dėl prezidento G. Nausėdos.

VTEK visus gautus skundus nagrinėja įstatymų nustatyta tvarka ir mes priimame sprendimą: priimti skundą, nepriimti skundo, pradėti ar nepradėti tyrimo.

Ar klausimai, kurie šiuo metu vyksta viešoj erdvėj, yra VTEK kompetencija – taip, tai yra VTEK kompetencija“, – antradienį komentuodamas gautus kreipimusis žurnalistams nuotolinėje spaudos konferencijoje sakė G. Sakalauskas.

VTEK vadovas taip pat patvirtino, kad dėl šių atvejų gali būti suėjęs senaties terminas, tačiau kol nesurinkta informacija apie kultūros ministro Simono Kairio ir finansų ministrės Gintarės Skaistės eitas pareigas, jis teigė to negalintis iš anksto pasakyti.

Pasak jo, VTEK dar turės atlikti išankstinius veiksmus – įsitikinti, „ar yra pagrįsti duomenys, pagrįsti faktai“, kurie leistų pradėti tyrimą.

„Apimtis, už kurį laikotarpį būtų galima vertinti, už paskutinius trejus metus, yra trejų metų senaties laikotarpis. Viskas priklauso nuo konkrečių aplinkybių ir veiksmų, reikėtų skaičiuoti nuo šios dienos trejus metus atgal, ir etikos komisija gali vertinti tarybos narius, kurie eina viešas pareigas šiuo metu“, – kalbėjo VTEK pirmininkas.

„Aš kol kas negaliu patvirtinti šių aplinkybių, nes aš nežinau, kuriais konkrečiais metais ėjo (pareigas taryboje – BNS), bet jei yra trejų metų terminas, tyrimai dažniausiai nėra pradedami“, – į klausimą, ar tai reiškia, kad tyrimai dėl ministrų nebus atliekami dėl senaties termino, atsakė G. Sakalauskas.

S. Kairys Kauno tarybos nariu dirbo 2011–2019 metais, o G. Skaistė – 2007–2016 metais. 

Prezidento vyriausiasis patarėjas komunikacijai Frederikas Jansonas antradienį pareiškė, kad kreipsis į VTEK dėl ministrų išlaidų jiems dirbant Kauno miesto taryboje.

Kilus abejonių dėl išlaidų pagrįstumo dirbant Kauno taryboje, iš pareigų pasitraukė konservatorių deleguota švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Dalis politikų taip pat ragino iš pareigų trauktis buvusius Kauno tarybos narius konservatorę finansų ministrę G. Skaistę ir Liberalų sąjūdžio atstovą kultūros ministrą S. Kairį.

Tuo metu Seimo narys konservatorius Matas Maldeikis, reaguodamas į prezidento patarėjo ketinimus, antradienį pranešė tarnybinės etikos sargams apskundęs prezidentą G. Nausėdą dėl jo viešai nepateiktos interesų deklaracijos.

M. Maldeikis teigė, jog kreipėsi į VTEK „dėl prezidento, kuris pasinaudojo įstatymuose esančia spraga, viešai nepateikdamas savo 2018 metų šeimos turto deklaracijos“.

Abejonių dėl G. Nausėdos rinkimų skolos padengimo iškelta žurnalistų Dovydo Pancerovo ir Birutės Davidonytės knygoje „Pranešėjas ir prezidentas“.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder