Uosto direkcija

Vyriausybė pritarė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, „Oro navigacijos“ ir Kelių direkcijos pertvarkai į akcines bendroves

(2)

Susisiekimo ministerijos teikimu šiandien Vyriausybė sutiko, kad valstybės įmonės „Oro navigacija“ (ON), Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD) ir Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) būtų pertvarkytos į akcines bendroves.

Įgyvendinus pertvarką, šios valstybės įmonės savo teisinę formą galės pakeisti jau 2023 metų pradžioje.

„Vyriausybės sutikimas pertvarkyti minėtas susisiekimo srities valstybės įmones į akcines bendroves – svarbus žingsnis, leisiantis joms kuo greičiau žengti į naują veiklos etapą.

Tikimės, kad ši pertvarka padidins įmonių veiklos efektyvumą, pagreitins strateginių projektų įgyvendinimą, kartu leis pritaikyti aukščiausius korporatyvinio valdymo standartus“, – sako Susisiekimo ministerijos kancleris Ramūnas Dilba.

Įmonėms persitvarkius į akcines bendroves, dėl būsimų akcinių bendrovių vadovų spręs valdybos. Planuojama, kad pertvarkytose bendrovėse, išskyrus KVJUD, išliks valdybos.

Lietuvos Respublikos Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatyme numatyta, kad atsiras dvipakopis valdymas: Uosto direkcijoje bus sudaromas kolegialus priežiūros organas – stebėtojų taryba ir kolegialus valdymo organas – valdyba, kurios pirmininkas bus skiriamas ir Uosto direkcijos vadovu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder