Seime – siūlymas liberalizuoti kanapių žaliavos tiekimą Lietuvos rinkai

Vyriausybė spręs dėl pluoštinių kanapių auginimo Lietuvoje

Vyriausybė trečiadienį posėdyje spręs, ar išplėsti pluoštinių kanapių auginimą Lietuvoje ir palengvinti jų gaminių tiekimą rinkai.

Žemės ūkio ministerijos parengtu Pluoštinių kanapių įstatymo projektu siekiama leisti auginti daugiau pluoštinių kanapių veislių, palengvinti jų tiekimo rinkai sąlygas.

„Priėmus projektą bus sudarytos sąlygos auginti daugiau pluoštinių kanapių veislių, auginti jas kaip tarpinius pasėlius, palengvintos verslo sąlygos tiekiant rinkai iš pluoštinių kanapių pluošto pagamintus gaminius, taip pat bus labiau apsaugoma visuomenės sveikata ir gerovė“, – nurodė ministerija.

Ministerija siūlo nustatyti, kad nuo kitų metų Lietuvoje būtų leidžiama auginti pluoštinių kanapių veisles, kuriose tetrahidrokanabinolio (THC) kiekis sudaro iki 0,3 proc., o ne 0,2 proc., kaip yra dabar. Pluoštinių kanapių gaminiuose THC riba nekeičiama ir liktų 0,2 procento.

Siūloma nebereikalauti, kad tiekiant rinkai gaminius, būtų pateikiama laboratorinių tyrimų išvada dėl THC kiekio
tokiuose gaminiuose. Taip pat siūloma leisti pluoštines kanapes auginti ir kaip tarpinius pasėlius.

Už Pluoštinių kanapių gaminių gamybos ir tiekimo rinkai reikalavimų pažeidimus juridiniam asmeniui būtų skiriamos nuo 500 iki 1 tūkst. eurų baudos. 

Gemius

Raktažodžiai
Sidebar placeholder