Vyriausybė svarstys elektros ir dujų kainų kompensacijas gyventojams

Vyriausybė pirmadienį ketina patvirtinti valstybės subsidiją gyventojams už elektrą ir gamtines dujas, taip pat minimalius tarifus, žemiau kurių jiems nebus kompensuojamos elektros ir dujų kainos. Subsidijos bus mokamos tik antrąjį šių metų pusmetį.  

Energetikos ministerija Vyriausybei siūlo nuo liepos iki gruodžio pabaigos elektros kainą buitiniams vartotojams padengti iki 9 centų už už kilovatvalandę (kWh), o gamtinių dujų – iki 54 centų už kubinį metrą. 

Minimalus standartinis tarifas, žemiau kurio nebūtų kompensuojama elektros kaina, turėtų siekti 24 centus už kWh. Tokiu būdu elektros kaina vartotojams didėtų 40 proc., palyginti su dabartiniu tarifu.

Tuo metu gamtinių dujų vartotojams bendrovės „Ignitis“ tiekiamos dujos su subsidija brangų 28,8–43,4 proc. 

Vyriausybė anksčiau yra deklaravusi, kad elektros ir dujų kainos gyventojams nuo liepos neturėtų didėti daugiau kaip 40-50 proc.   

Seimo gegužę priimtos Gamtinių dujų, Elektros energetikos ir Energetikos įstatymų pataisos nustatė, kaip gyventojams nuo liepos bus kompensuojamos elektros ir gamtinių dujų kainos. Kompensacijoms buitiniams vartotojams planuojama skirti apie 200 mln. eurų iš bendro 570 mln. eurų paketo.  

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder