Vyriausybė trečiadienį žada keisti karantiną: gerų žinių gali tikėtis kavinės ir prekybos centrai

Premjerės Ingridos Šimonytės teigimu, Vyriausybė trečiadienį svarstys įvairius karantino režimo pakeitimus. Tarp jų – ir ilgesnis barų, restoranų darbo laikas, ir prekybos centrų darbo savaitgaliais organizavimo pokyčiai.

„Bus daugiausia procedūriniai pakeitimai, galbūt kai kuriuos dalykus pakeičiantys, bet nebus kokių nors esminių“, – antradienį Seime žurnalistams sakė premjerė.

Jos teigimu, pokyčių dėl darbo laiko ilginimo gali tikėtis barai, restoranai, lauko kavinės. Šiuo metu minėti verslai gali veikti tik iki 21 valandos.

„Kažkiek darbo laiką ilginti, kiek žinau, bus siūloma. Galbūt ne tiek, kiek yra tikimasi“, – teigė I. Šimonytė.

Prekybos centrai taip pat gali tikėtis leidimo dirbti savaitgaliais. Tiesa, ji nepatikslino, iki kada galės dirbti kavinės ir kokiomis sąlygomis bus leidžiama savaitgaliais vykdyti veiklą prekybos centrams.

„Bus atsisakyta apribojimo, kuris dabar galioja ir neleidžia veikti savaitgaliais“, – pažymėjo Vyriausybės vadovė.

Bus numatytos vasaros stovyklų organizavimo taisyklės

I. Šimonytė taip pat akcentavo, kad Vyriausybė į nutarimą įtrauks sąlygas dėl vasaros stovyklų organizavimo.

„Bus numatyta Vyriausybės nutarime (kadangi negalime atspėti, kokia bus epidemiologinė situacija ir ar galios pats karantino nutarimas tuo metu), kaip konkrečios stovyklos bus organizuojamos. Tiesiog bus numatytos procedūros suderinti su epidemiologais reikalavimus tokių renginių, tokių užsiėmimų ir pagal suderintą tam tikrą schemą tas stovyklas organizuoti“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

Tai reikalinga, pasak jos, nes ekstremali situacija, tikėtina, nesibaigs.

„Net jei nebus karantino, ekstremali padėtis, tikėtina, nesibaigs. Tai reiškia, kad papildomi saugumo reikalavimai bus reikalingi. Tiesiog bus numatyta galimybė tai aptarti, kad būtų galima jau dabar skelbti konkursus, atlikti pirkimo procedūras ir tas stovyklas suplanuoti“, – paaiškino I. Šimonytė.

Šiuo metu barai, restoranai ir kavinės gali vykdyti veiklą tik lauke iki 21 valandos arba tiekti maistą išsinešti. Minėtų verslų asociacijų atstovai teigia, kad toks nustatytas darbo laikas yra neracionalus.

Kitą pirmadienį, gegužės 24 d., kaip planuojama, turėtų pradėti veikti vadinamasis galimybių pasas, su kuriuo asmenys galėtų lankytis ir maitinimo įstaigų viduje.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder