migrantai

Žiniasklaida: į Lietuvą neteisėtai pateko migrantų grupė su vaikais

LRT žurnalistai skelbia išsiaiškinę, kad pasienyje su Baltarusija į Lietuvą neteisėtai pateko migrantų grupė su vaikais. Būdamas pasienyje netoli Marcinkonių žurnalistas LRT radijui tvirtino, kad keliolika aptiktų migrantų teigia esantys iš Afganistano ir dėl prasto ryšio negalintys susisiekti su pasieniečiais.

Jo teigimu, maždaug už kilometro nuo Lietuvos-Baltarusijos sienos yra 13 žmonių grupė iš Afganistano. Viena moteris nėščia, beveik visi peršalę. Patys migrantai pasakoja keliavę iš Afganistano apie mėnesį ar du, tiksliai jie negali pasakyti. Migrantų teigimu, su jais pasieniečiai nesusisiekė, tačiau jų tikslas pasilikti Lietuvoje.

Į Lietuvą šiemet per pasienį su Baltarusija pateko beveik 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų. Lietuvos politikai dėl neteisėtų migrantų antplūdžio kaltina Baltarusijos režimą.

Kaip skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) nuo rugpjūčio 2 d., kuomet pasieniečiams buvo suteikta teisė neįleisti iš Baltarusijos neteisėtai bandančių sieną kirsti užsieniečių, pareigūnai jau neįleido daugiau nei 4 tūkst. neteisėtų migrantų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder