Kijeve per oro antskrydį porelė mylėjosi balkone

Lietuvoje gaudė 91 proc. sirenų: planuojamas tinklo atnaujinimas ir plėtimas

(2)

Trečiadienio vidurdienį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) vykdyto perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimo metu šalyje gaudė 849 iš 937 sirenų.

PAGD praneša, kad atlikus patikrinimą planuojama sistemingai atnaujinti ir plėsti sirenų tinklą visoje šalyje.   

„Šį kartą perspėjimo sistemos patikrinimas buvo visai kitoks – žmonės aktyviai reagavo, jiems buvo ne vis vien, ar sirenos girdimos, ar gavo perspėjimo pranešimus į mobiliuosius telefonus. Civilinės saugos specialistai fiksavo labai daug grįžtamojo ryšio. Tai rodo mūsų pasikeitusį požiūrį į galimas grėsmes ir savo bei artimųjų saugumą bei pasikeitusį požiūrį į civilinę saugą iš esmės“, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas.

Šiuo metu Lietuvoje perspėjimo sirenų tinklą sudaro 937 sirenos. Preliminariais (naujausiais) duomenimis, patikrinimo metu iš jų suveikė 849 – t. y. 91 proc. visų sumontuotų sirenų. 88 sirenos nesuveikė dėl įrangos gedimų ar elektros tiekimo sutrikimų, nurodoma pranešime.

M. Kanapicko teigimu, perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimai atliekami, kad būtų nustatytos sistemos trikdžių priežastys, taip pat, kad atkreiptų gyventojų dėmesį į saugumą, todėl labai svarbus gyventojų reagavimas.

PAGD ragina gyventojus, negavusius pranešimų į mobiliuosius telefonus ar negirdėjusius visų sirenų, bendradarbiauti ir užpildyti anketą – pažymėti mobiliojo ryšio operatorių, buvimo vietą. Surinktų duomenų pagrindu specialistai galės efektyviau atlikti tobulinimus.

Taip pat pažymima, kad labai svarbu dar kartą peržiūrėti savo ir artimųjų mobiliųjų telefonų nustatymus, nes perspėjimo pranešimai yra siunčiami visiems mobiliojo ryšio vartotojams, kurie savo telefonuose yra nusistatę perspėjimo pranešimų priėmimo funkciją.

Pasak PAGD direktoriaus pavaduotojo, perspėjimo sirenomis siekiama padengti visą šalies teritoriją, nuosekliai plečiamas jų tinklas. Pagal Norway grants finansuojamą projektą „Lietuvos išankstinio perspėjimo apie branduolinį pavojų sistemos vystymas“ yra sudaryta sutartis dėl 197 sirenų įsigijimo, taip pat papildomai startuojama su nauju pirkimu (sudarant preliminarią sutartį dėl 500 sirenų), nurodoma pranešime.

Gyventojų perspėjimo sistemą sudaro ne tik centralizuotai veikiančios sirenos, trumpieji perspėjimo pranešimai gyventojams į  mobiliuosius telefonus, bet ir rekomendacijų iškilus grėsmei teikimas per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją, kitas regionines ir vietines radijo stotis. Perspėjimo sirenų ir pranešimų tikslas – užtikrinti, kad iškilus grėsmei gyventojai laikui įsijungtų įrenginius, gautų visą reikiamą informaciją.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder