Lietuvos ir Lenkijos prezidentai lankysis Suvalkų koridoriuje, aptars jo saugumą

Lietuvos ir Lenkijos prezidentai ketvirtadienį lankysis vadinamajame Suvalkų koridoriuje ir aptars jo saugumo užtikrinimą.

Gitanas Nausėda ir Andrzejus Duda (Andžejus Duda) iš pradžių vyks į daugiašalės Šiaurės Rytų divizijos mobiliąją vadavietę Lenkijoje, vėliau – į Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalioną Marijampolėje, Lietuvoje.

„Prezidentai aptars saugumo bei gynybos klausimus, NATO rytinio flango stiprinimo eigą po Aljanso viršūnių susitikimo Madride“, – pranešė Lietuvos Prezidentūra.

NATO šalių vadovai birželio pabaigoje Madride patvirtino ketinimus rytiniame Aljanso sparne, įskaitant Lietuvą, iki brigados dydžio vienetų didinti prieš kelerius metus dislokuotas pajėgas.

Šalių vadovai taip pat kalbėsis apie Rusijos agresiją prieš Ukrainą, būtinybę plėsti agresoriui taikomas sankcijas, aptars tolesnę politinę, karinę, ekonominę ir humanitarinę paramą Ukrainai.

Tarp G. Nausėdos ir A. Dudos pokalbio temų – transatlantinių santykių stiprinimas, glaudesnis bendradarbiavimas su JAV siekiant atremti regione kylančias grėsmes bei iššūkius.

Suvalkų koridoriumi vadinamas maždaug 100 kilometrų pločio Lietuvos ir Lenkijos pasienio ruožas, kuris iš Vakarų ribojasi su Rusijos Karaliaučiaus kraštu, o iš Rytų – su Baltarusija.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder