„Google“ duomenys: kokių kalėdinių dovanų ieškojome šiemet?

LRTK ragina „Google“ pašalinti programėles, rodančias draudžiamas televizijos programas

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) ketvirtadienį pranešė kreipusis į technologijų bendrovę „Google“, prašydama taikyti geografinį blokavimą Lietuvoje uždraustų televizijų programėlėms.

Komisija nustatė, kad „Google“ internetinėje parduotuvėje „Google Play Store“ yra mažiausiai 38 Rusijos programėlės, su kurių pagalba galima žiūrėti propagandines televizijos programas. Tarp jų yra dėl karo ir tautinės neapykantos kurstymo bei tendencingos dezinformacijos skleidimo Lietuvoje retransliuoti uždraustos rusiškos programos.

Be to, ten yra ir propagandinės televizijos programa RT, uždrausta Europos Sąjungos mastu.

„Atsižvelgdama į tai, LRTK kreipėsi į Google prašydama šioms programėlėms taikyti geografinį blokavimą Lietuvos teritorijoje. Tokiu būdu šios programėlės Lietuvos vartotojams bus nepasiekiamos ir tai prisidėtų prie efektyvesnės dezinformacijos prevencijos“, – teigia komisija.

Prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje LRTK dėl grubių pažeidimų sustabdė „MIR24“, „RBK-TV“, „Planeta RTR“, „Rossija 24“, „NTV Mir“ ir „Belarus 24“, Pirmais Baltijas Kanals Lietuva“ („PBK“) ir „TVCi“ priėmimą Lietuvoje.

Rusijos valstybinės žiniasklaidos priemonių transliacijos uždraustos visoje Europos Sąjungoje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder