Alfa.lt susisiekus su „Maisto banko“ komunikacijos vadove Migle Petronyte, ši patikino, kad karšto maisto organizacija niekada specialiai netiekė ir netiekia registracijos centre: „Kai praėjusį pirmadienį atsidarė registracijos centras, vienu metu ten buvo atvykę apie 600 žmonių, todėl mes nutarėme, kad reikėtų pakviesti kelis virtuvės šefus, kurie išvirtų sriubos.
Mes nesame įsipareigoję karšto maisto tiekti ir registracijos centre karštas maistas iš principo nėra galimas, nes ten nėra tinkamų sąlygų jį šildyti ar patiems gaminti.
Vienas iš jų buvo Gian Luca Demarco, jis pats pasisiūlė, kad dar kartais galėtų, kai yra didesnis srautas atvežti maisto, tai tą maistą jis kartais ir veždavo savo iniciatyva, bendraudamas su „Maisto banku“, nes mes jam padėdavome, kad būtų ten užtektinai savanorių.“
„Šiaip mes nesame įsipareigoję karšto maisto tiekti ir registracijos centre karštas maistas iš principo nėra galimas, nes ten nėra tinkamų sąlygų jį šildyti ar patiems gaminti“, – pridūrė „Maisto banko“ atstovė.
Ukrainiečių registracijos centras Vilniuje. Alfa.lt
M. Petronytė patikino, kad registracijos centre gali būti dalijami tik ilgo galiojimo maisto produktai: „Žirneliai, konservuotos pupelės pomidorų padaže, mėsos konservai, užpilamos košės, užpilami makaronai, sausi pusryčiai, viskas, kam nereikia temperatūrinio režimo ir galima per daug negaminant valgyti.
Kadangi sąlygų laikyti šaldytuvų arba šaldymo kamerų ten nėra, dėl maisto ir higienos reikalavimų mes negalime dalyti kitokio pobūdžio maisto produktų.“
Be to, visiems nuo karo bėgantiems ukrainiečiams yra dalijami maisto paketai, skirti 72 valandoms. „Maisto bankas“ šiuos paketus dalija pačiame centre tik tiems asmenims, kurie ten yra laikinai apsistoję – nakvoja antrame aukšte.
Organizacijos atstovės teigimu, žmonės, kurie atvažiuoja tik ten užsiregistruoti, gauna nukreipimą į „Maisto banko“ sandėlį Naujamiestyje, kur paramą atsiima patys.
„Nuo rytojaus paramą ukrainiečių registracijos centre galės atsiimti visi žmonės, nebūtinai ten nakvosiantys. Tiesiog mes ieškojome patalpų, kur būtų galima sandėliuoti gana didelius kiekius maisto. Tie, kurie turi kur gyventi, maisto paketus gali atvažiuoti atsiimti patys kiekvieną dieną nuo 9 iki 17 val.
Ir šiandien, ir vakar turėjome tikrai bent po kelis šimtus žmonių, kurie tuos paketus atsiėmė. Maisto paketai sveria apie 10–13 kilogramų“, – pasakojo M. Petronytė.
Į maisto paketus taip pat įeina ilgo galiojimo maisto produktai: konservuota sriuba, kukurūzai, žirneliai, marinuoti agurkai, užpilami makaronai, košės, sausainiai, vanduo ir panašiai.
„Maisto bankas“ informuoja, kad šiuo metu tiesiogiai į Ukrainą išsiųsta 100 tonų maisto produktų, o ukrainiečiams Lietuvoje jau išdalyta per 10 tūkst. maisto paketų.