Rimantas Šidlauskas

Mirė buvęs Lietuvos ambasadorius Rusijoje Rimantas Šidlauskas

(3)

Eidamas 61-uosius pirmadienį mirė buvęs Lietuvos ambasadorius Rusijoje Rimantas Šidlauskas, BNS patvirtino Užsienio reikalų ministerija (URM).

R. Šidlauskas 1962 metais birželio 14 dieną gimė Bebrikiuose, Kėdainių rajone. Baigęs mokslus Vilniaus universiteto Filologijos fakultete, nuo 1989-ųjų dirbo URM. 1997 metais jam suteiktas nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus diplomatinis rangas.

R. Šidlauskas ėjo Lietuvos ambasadoriaus Kanadoje ir Rusijoje pareigas.

„Kad ir kokį darbą jis bedirbo paskutiniais metais, man liko Lietuvos sienas saugojusiu žmogumi. (...) Dirbom šalia, tai ir žinau, ką Rimantas padarė – sustygavo konsulinę tarnybą, o paskui nubrėžė Lietuvos sienas“, – paskyroje „Facebook“ rašė žurnalistas, istorijos tyrinėtojas Vilius Kavaliauskas.

Šių metų kovą R. Šidlauską teismas pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu ir skyrė 16,5 tūkst. eurų baudą. Be to, jam penkerius metus atimta teisė užimti vadovaujančias pareigas viešajame ir privačiame sektoriuje.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, R. Šidlauskas, būdamas Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų asociacijos vadovas, tiesiogiai reikalavo ir susitarė paimti iš dabar jau mirusio verslininko Albino Bieliausko ir Rusijos piliečio, bankininko Rinato Nasyrovo 10 tūkst. eurų kyšį už įtaką sprendžiant dėl vizų išdavimo.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder