Mirė buvęs Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius

Penktadienį mirė buvęs Vilniaus apygardos prokuratūros vadovas Ramutis Jancevičius.

Apie tai BNS patvirtino dabartinis Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Justas Laucius.

Tarnybą prokuratūroje R. Jancevičius baigė 2016 m. rugsėjį dėl asmeninių priežasčių, susijusių su sveikata, vėliau dirbo „MG grupėje“, besivadinusioje koncernu „MG Baltic“.

63 metų teisininkas pastaruoju metu sunkiai sirgo.

„Man teko su juo dirbti kokius 15 metų, daug padaryta jam vadovaujant – V. Januškevičiaus gaujos byla ir kitos, Tauro banko byla. Viena didžiausių jo savybių buvo atvirumas, bent jau man asmeniškai taip atrodė.

Dėl darbinių reikalų nebuvo jam jokių emocijų, nieko neigiamo“, – BNS sakė Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, Prokurorų profesinės sąjungos pirmininkas Julius Rėksnys.

„Sakydavo, kad viskas puikiai, jis sirgo, bet visada tikėjo gyvenimu. Uždegdavo savo optimizmu ir kitus. Sakydavo mums, kad „viskas bus gerai, pirmyn, darykit, žalia šviesa“, – pridūrė jis.

Tarnybą prokuratūroje R. Jancevičius pradėjo 1982 m., tik baigęs studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete. Nuo 1983 m. jis dirbo prokuratūros tardytoju, o 1985 m. buvo paskirtas Kupiškio vyriausiuoju prokuroru.

Nuo 1991 m. R. Jancevičius vadovavo Ukmergės rajono prokuratūrai. 1995 m. jis tapo Vilniaus miesto vyriausiuoju prokuroru, nuo 1997 m. vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūrai.

R. Jancevičius yra vienas pirmųjų prokurorų, 1990 m. kovo mėnesį prisiekęs ištikimai tarnauti atkurtos Lietuvos nepriklausomai prokuratūrai.

Ilgamečiam prokurorui, vyriausiajam justicijos patarėjui už nepriekaištingą tarnybą ne kartą buvo pareikštos generalinio prokuroro padėkos, skirtos vardinės dovanos. 2005 m. R. Jancevičius apdovanotas Prokuroro garbės ženklo „Už nuopelnus“ II laipsnio medaliu.

Pirmasis apie R. Jancevičiaus mirtį pranešė naujienų portalas Lrytas.lt.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder