Mokiniai į klases uostamiestyje sugrįš rugsėjį (3)

Uostamiesčio vaikus į mokyklas sugrąžinti planuojama jau nuo rugsėjo pirmosios. Tai garantavo Klaipėdos miesto vicemeras Arvydas Cesiulis antradienį vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje.

Posėdžio metu taip pat buvo aptarta ir bendra pandemijos situacija Klaipėdoje. Klaipėdoje didėja vakcinuoajmų žmonių skaičius ir mažėja sergamumo rodikliai. Praėjusį sekmadienį, kai buvo leista vakcinuotis 18+ amžiaus grupės asmenims, buvo paskiepyta 1580 norinčiųjų. Nuo pirmadienio iki šeštadienio bus vykdoma registracija pagal prioritetinę eilę asmenims nuo 35 metų, taip pat tiems gyventojams, kurie turi lėtinių ligų ir kam reikalinga revakcinacija.

Remiantis statistiniais duomenimis, Klaipėdoje naujų užsikrėtimo atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų siekė 304,6.  Kai per tą patį laiką užsikrėtusiųjų visoje šalyje buvo 446,3 šimtui tūkstančių gyventojų.

„Labiausiai džiugina tai, kad pandemijos pagreičio kreivė krenta į apačią. Praėjusį sekmadienį buvo leista vakcinuotis 18+ amžiaus grupėms priklausantiems gyventojais, galime pasidžiaugti, kad tą dieną buvo suvakcinuota 1580 norinčiųjų. Nuo pirmadienio iki šeštadienio bus vykdoma Korona Stop registracija pagal prioritetinę eilę norintiems vakcinuotis 35-44 metų asmenims, taip pat tiems gyventojams, kurie turi lėtinių ligų ir, žinoma, tiems, kam reikalinga revakcinacija“, - kalbėjo administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė.

SUTEIKĖ VILTIES. Arvydas Cesiulis teigė, kad jeigu bus įvykdytas numatytas planas ir per šią vasarą pavyks paskiepyti 60-70 procentų gyventojų, vaikai nuo rugsėjo 1-osios sugrįš į kontaktinį mokymą.

Vicemeras Arvydas Cesiulis pabrėžė, kad daug problemų pavyko išspręsti atsiradus vakcinacijos centrui ir taip pat pasidžiaugė, kad uostamiestis išmoko savo pamokas. „Man atrodo, mes pagaliau išmokome tas pamokas, dėl kurių buvome, galbūt ir kaltinami: kad nesusitvarkome, trūksta informacijos, sistemiškumo ir kitų panašių dalykų. Vis gi kartu su naujo vakcinavimo centro atsiradimu išsisprendė daug problemų. Prie to, matyt, prisidėjo ir tokie dalykai, kad, vis gi laisviau ir liberaliau atsukame tuos varžtus vis naujoms amžiaus grupėms, suteikdami galimybę vakcinuotis“, - teigė vicemeras.

Tačiau pasak A.Cesiulio, uostamiestis vis dar atsilieka nuo bendrojo šalies vidurkio. 

„Gera mero pasakyta mintis, kad kai mes laikėmės tvarkų ir įstatymų, kuriuos nurodo operacijų vadovo institucija, ar Sveikatos apsaugos ministerija, ne visada buvo į naudą ar į gerą. Bet dabar padėtis keičiasi, viskas yra daroma laisviau ir liberaliau. O ir vakcinų pasirinkimas yra pakankamas. Gyventojai renkasi ne tik „Pfizer“, bet ir kitas vakcinas, o ypatingai jauni žmonės. Vakcinavimo prosesas paspartėjo, matyt, dėl to, kad atsirado glimybių pasas. Žmonėms tai tikrai palengvino gyvenimą, galimybę komunikuoti ir būti“, - situaciją Klaipėdoje komentavo vicemeras.

Komiteto narė Alina Velykienė posėdžio metu taip pat išsakė keletą pastebėjimų ir prašė pateikti išsamią informaciją, nurodančią gyventojams, gavusiems pirmąją skiepo dozę iki gegužės 12 dienos, kaip ir kokia tvarka jie turės vakcinuotis antrą kartą.

A.Velykienė taip pat skatino administraciją pateikti informaciją rusų kalba ir tokiu būdu padidinti jos sklaidą būtent per rusakalbių žmonių bendruomenę.

Vicemeras pritarė A. Velykienės siūlymams ir teigė, kad pagal galimybes jie bus įgyvendinti.

Į mokyklas vaikai grįš jau rugsėjį

Posėdžio metu A. Cesiulis priminė pradinukų testavimo kaupinių metodu klausimą. „Ko gero visi esame įtraukti į diskusiją dėl pradinukų testavimo. Vakar pasitikrinau ir gavau pilną informaciją, kad tai buvo labai naudingas dalykas. Beveik visose mokyklose yra randama kaupinių, kurių rezultatai parodo, jog yra sergančių vaikų. Periodiškas tikrinimas padeda suvaldyti pačią pandemijos bangą, nes pagal vaikų kaupinių rezultatus iš karto yra randami ir kiti sergantys šeimos nariai. Čia, ko gero, tikrai yra svarbus momentas, kuris stabdo pandemijos plitimą“, - kalbėjo vicemeras.

A.Velykienei paklausus, ar tėvai gali turėti viltį, kad nuo rugsėjo mėnesio vaikai jau pradės lankyti mokyklą, A. Cesiulis garantavo, kad taip ir bus.

„Taigi mes negalime visų išvaryti kažkur į pogrindį. Mes puikiai suprantame, kad be kontakto nebus ir rezultato. Dėl pradinukų jau padarėme labai rimtus žingsnius, ir Švietimo mokslo ir sporto ministerija iškėlė tam tikrą iniciatyvą apie hibridinį mokymą, tam tikras IT technologijų nusipirkimo galimybes bent jau pradinėms klasėms. Ir jeigu tikrai bus įvykdytas mūsų planas, iki birželio pabaigos – liepos pradžios, vakcinuoti 60-70 proc. visų šalies gyventojų, natūralu, kad grėsmė susirgti arba paplisti susirgimui mokyklose bus daug mažesnė. Todėl manau, kad net nėra kitos alternatyvos, kaip tik rugsėjo mėnesį grįžti į mokyklas“, - akcentavo vicemeras.

A.Dirgėlienės, teigimu, jeigu pandeminė situacija negerės, mokyklose bus taikomas ne tik hibridinis, bet ir mišrusis, bei šachamtinis ugdymas. Tačiau pritarė A. Cesiuliui, kad kol kas tikrai planuojama, kad nuo rugsėjo pirmosios mokiniai galės grįžti į klases. 

Siūlau vieism paklaustyti: Žinių radijo laidos "Prisižadėję būti lyderiais, galiausiai dauguma merų atsitraukė". Įsiveskite į Google paiešką, nes VE neleidžia įklijuoti nuorodos :)
Andrius, 2021-05-27 16:24
Pritariu:). Neapgaudinėkime savęs mielieji žmonės.
Pritariu, 2021-05-26 13:20
Na gal ir grįš mėnesiui. O po to vėl sena dainelė... Šiais mokslo metais mano šeštokė vieną mėnesį ir tesimokė kontaktiniu būdu. Baisu...
aha, 2021-05-26 11:50
Sidebar placeholder