G. Nausėda: norėjau kitokios politinės kultūros

Nausėda sukritikavo Grybauskaitę: „žmogus, kuris nėra informuotas, kalba apie tai nežinodamas, kokia yra reali situacija“

(2)

Dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda sukritikavo kadenciją baigusią prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Jo teigimu, prezidentė D. Grybauskaitė, užsiminusi, kad galbūt Lietuvos vadovai Europos Vadovų Taryboje (EVT) neišsakė griežtos Lietuvos pozicijos dėl Kaliningrado tranzito klausimo, kalba nežinodama situacijos.

„Aš nesuprantu, iš kur ta kritika ateina. Žmogus, kuris nėra informuotas, kalba apie tai nežinodamas, kokia yra reali situacija. Pirmiausia aš noriu pažymėti, kad Europos Vadovų Taryboje mes kalbėjome apie solidarumą Lietuvai, nes toks ir yra EVT tikslas. Aš supažindinau su situacija, kokia ji yra, kokie yra grasinimai iš Rusijos pusės, ir kolegos vieningai pritarė“, – ketvirtadienį Madride žurnalistams teigė valstybės vadovas.

„Bet tikrai EVT nepriima sprendimų dėl sankcijų taikymo, ir tai turėtų būti gerai žinoma buvusiai prezidentei“, – pridūrė jis.

„Galbūt daroma kažkokia politika. Kalbėti prielaidomis arba remtis nepatvirtintais, išgalvotais argumentais... Žinote, vienas žmogus pas mus pradeda sakinius: kas galėtų paneigti... Tai būtų gerai, kad tas žmogus ir liktų originalus, kad neatsirastų mėgdžiotojų, nes kopijos visada prastesnės už originalą“, – sakė prezidentas.

LRT televizijai D. Grybauskaitė teigė, kad Lietuvos reakcija į kilusią Kaliningrado tranzito problemą buvo pavėluota.

„Lietuva turi ne tik siuntinėti nuomonę, bet Lietuva jau turėjo pasakyti buvusioje, ką tik praėjusioje EVT savo griežtą poziciją. Jeigu ji nebuvo išsakyta ir durys liko atviros įvairioms interpretacijoms ir įvairių popieriukų siuntinėjimui, tai jau čia didele dalimi ir Lietuvos problema“, – teigė D. Grybauskaitė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder