Nuo pirmadienio pradinukai sugrįžta į klases

Nuo pirmadienio, balandžio 12 dienos, į Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo mokyklas jau galės sugrįžti pradinių klasių mokiniai. Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Vyriausybė, pagal naujausius duomenis peržiūrėjusi savivaldybių, kur gali būti nustatomos švelnesnės karantino režimo priemonės negu visoje šalyje, sąrašą.

  Iš viso Klaipėdos mieste yra 32 bendrojo ugdymo mokyklos, trijose jų mokymas specialiųjų poreikių turintiems vaikams vyko ir iki šiol.

Planuojama, jog nuo pirmadienio 7 590 pradinių klasių mokinių grįš į mokyklas, o ugdymas uostamiesčio mokyklose bus vykdomas mišriu būdu, mokiniams ir pedagogams testuotis kaupinių PGR metodu nebereikės.

„Mokyklos visada yra pasiruošusios, bet ar grįš 100 proc. visi vaikai, tikrai negalime pasakyti, nes kitų savivaldybių patirtis rodo, kad tėvai vis dėlto abejoja dėl vaikų saugumo ir tada yra taikomas mišrus ugdymo būdas“, - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

Pradinių klasių mokinių tėveliai informaciją apie atnaujinamą mokymą kontaktiniu būdu gaus elektroninėmis priemonėmis iš švietimo įstaigos, kurioje vaikas mokosi.

Kuriam laikui mokiniai grįš į mokyklas, priklausys nuo epidemiologinės situacijos mieste.

„Vyriausybė uždegė žalią šviesą uostamiesčio pradinukų ugdymui mišriu būdu be testavimo kaupinių metodu. Kiek laiko tai truks, priklausys nuo bendros sergamumo situacijos Klaipėdoje, o kartu - nuo kiekvieno mūsų sąmoningumo lygio, nuo to, kaip laikysimės saugumo reikalavimų. Jei per dvi savaites sergamumas savivaldybėje išaugs ir perkops 200 atvejų, būsim išbraukti iš švelnesnių ribojimų sąrašo ir tada mokymą jau turėsime organizuoti taikydami testavimą. Todėl labai kviečiu ir toliau atsisakyti nereikalingų kontaktų, naudotis asmens apsaugos priemonėmis ir esant galimybei - pasiskiepyti. Tik tai padės mums visiems sugrįžti į įprastą gyvenimą“, - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, jog Vyriausybės sprendimu privaloma dėl COVID-19 reguliariai testuotis visiems kontaktiniu būdu dirbantiems švietimo įstaigų darbuotojams ir kitiems švietimo paslaugos teikėjams.

Siekiant racionaliai naudoti Klaipėdos miesto lėšas, savivaldybės biudžetinėse bendrojo ir neformaliojo ugdymo įstaigose nuo balandžio 2 dienos buvo užbaigtas šildymo sezonas. Tačiau Švietimo skyriaus vedėja patikino, jog tose mokyklose, kuriose yra pradinės klasės, šildymas bus vėl įjungtas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder