Olafas Scholzas ragina užtikrinti laisvą Rusijos prekių tranzitą į Kaliningradą (1)

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ketvirtadienį siekė atvėsinti įtampą Baltijos regione, ragindamas Lietuvą ir ES panaikinti apribojimus krovinių gabenimui iš Rusijos į jos Kaliningrado eksklavą, argumentuodamas, kad ES sankcijos Maskvai ten neturėtų būti taikomos, - skelbia politico.eu.

Vokietijos kancleris teigė, kad "čia turime reikalą su eismu tarp dviejų Rusijos dalių", siūlydamas netaikyti ES sankcijų

Pastarosiomis savaitėmis įtampa dėl Rusijos geležinkelių transporto į Kaliningradą, kuris yra tarp Lietuvos ir Lenkijos, buvo didelė.

Krizė prasidėjo, kai ES birželio viduryje įvedė naujas sankcijas Maskvai, pagal kurias blokas uždraudė Rusijos plieno ir juodųjų metalų importą.

Traukinių linija, kuria iš Rusijos į Kaliningradą tiekiamos prekės, eina per Lietuvą, todėl muitininkai pradėjo stabdyti krovininius traukinius patikrinimams.

Tai savo ruožtu paskatino Maskvą pagrasinti "praktiniais" atsakomaisiais veiksmais, jei ES neatblokuos tranzite įstrigusių metalo prekių.

Kalbėdamas spaudos konferencijoje Madride vykstančiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime, F. Scholz sakė, kad "Europos Sąjunga turi nustatyti reikiamą sistemą ir taisykles" krovinių gabenimui iš Rusijos į jos anklavą.

"Ir, žinoma, šios [taisyklės] visada turi būti nustatomos atsižvelgiant į tai, kad čia susiduriame su eismu tarp dviejų Rusijos dalių", - pridūrė jis, leisdamas suprasti, kad ES sankcijos rusiškoms prekėms neturėtų būti taikomos, nes šios prekės į bloką patenka ne kaip importas, o tik tranzitu pravažiuoja.

ES pareigūnai šiuo metu derasi su Lietuva, kad sankcijos nebūtų taikomos krovinių vežimui tarp Rusijos ir jos Kaliningrado anklavo.

"Manau, kad visos susijusios šalys šiuo metu deda daug pastangų, kad čia būtų nustatyta deeskalacijos dinamika", - sakė Scholzas.

Archyvų nuotr.

Ekrano nuotr.

Ragina užtikrinti laisvą Rusijos prekių tranzitą į Kaliningradą

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder