Pagrobtos ir į Rusiją išvežtos mažametės tėvui paskirtas suėmimas

(2)

Klaipėdos apylinkės prokuratūra kreipėsi į teismą dėl griežčiausios kardomosios priemonės skyrimo mažametės pagrobimu bei neteisėtu Lietuvos–Rusijos valstybinės sienos kirtimu įtariamam Klaipėdos rajono gyventojui Algirdui Švaniui.

Teismo sprendimu, ieškomam vyrui suėmimas paskirtas už akių, praneša prokuratūra.

Penktadienį Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmai tenkino Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorės prašymą skirti A. Švaniui suėmimą, įvertinus tai, kad asmuo yra įtariamas padaręs nusikalstamas veikas, slapstosi nuo teisėsaugos pareigūnų ir turi ryšių su užsienio valstybe. Klausimas dėl suėmimo termino bus sprendžiamas asmens sulaikymo atveju.

Ikiteisminis tyrimas dėl vaiko pagrobimo pradėtas po to, kai sekmadienį Klaipėdos pareigūnai gavo moters pranešimą apie tai, kad 37-erių A. Švanys paėmė jų mažametę dukrą ir jos sutartu laiku negrąžino.

Kauno apylinkės teismas, nagrinėdamas civilinę bylą dėl bendravimo tvarkos su nepilnamečiu vaiku nustatymo, įvertino A. Švanio charakterizuojančius duomenis ir nustatė vyro bendravimo su dukra tvarka, kuria vadovaujantis, jis turėjo teisę praleisti su mažamete tris valandas per dieną savaitgaliais.

Atliekant paiešką gauta duomenų, jog tą pačią dieną vyras su dukra valtimi perplaukė Šilutės rajone tekančią Skirvytės upę ir taip kirto Lietuvos–Rusijos valstybinę sieną.

Turimais duomenimis vyras ir devynių mėnesių mergaitė šiuo metu yra Rusijos teritorijoje, nurodo prokuratūra.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinė pradėjo tyrimą ir dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo. Abu nusikalstamos veikos epizodai bus sujungti į vieną ikiteisminį tyrimą.

Pasak prokuratūros, tyrimas, kurį atlieka Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai, tęsiamas.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad, jei tėvas, motina ar artimasis giminaitis, pagrobęs savo ar savo artimųjų vaiką iš vaikų įstaigos arba asmens, pas kurį vaikas teisėtai gyveno, griežčiausiai gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Tas, kas perėjo Lietuvos Respublikos valstybės sieną, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų, informuojama išplatintame pranešime žiniasklaidai.

ELTA (ELTA)

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder