Palangos meras Šarūnas Vaitkus: "Visa valstybė turi sukti galvą dėl „Auskos" (1)

Vienas iš Palangai svarbių projektų yra vila „Auska“. Portalas LRT.lt Palangos mero Šarūno Vaitkaus pasiteiravo kokių sprendimų reikia, kad tokie pastatai nevirstų vaiduokliais, o būtų prikelti naujam gyvenimui, būtų patrauklūs?

– Pirmiausia reikia valstybinio požiūrio. Valstybė turi turėti planą, ką su tokiais objektais daryti.

Valstybė šitą vilą 10 metų nuomojo ir neturėjo jokių planų, neruošė jokių dokumentų, negalvojo apie tai, jog galbūt galėtų ateiti koks nors tarptautinio tinklo viešbutis, sukurtų darbo vietų.

Organizatorių nuotr.

Vila „Auska“ 

Po 10 metų tas turtas nėra geriausios būklės, valstybė greitai sugalvoja, kad galbūt reikia privatizuoti.

Mes turime šalia jau padarytą didelę klaidą ir, mano nuomone, tai yra nusikaltimas.

Šalia esantis policijos komisariatas 2018 m. su beveik 2 hektarų teritorija netoli „Auskos“ buvo parduotas už 580 tūkst. eurų. Šiuo metu Palangoje už tiek galima nupirkti du naujos statybos butus.

Ar čia yra racionalus valstybės mąstymas? Ką valstybė gali už 580 tūkst. eurų? Nieko.

Turtas yra pranykęs. Jau dabar ten tie investuotojai nieko nedarydami tai parduotų už 3 mln. eurų.

Organizatorių nuotr.

Vila „Auska“ 

Dėl to tada ir dėl „Auskos“ mums kilo pasipiktinimas. <...> Žvelgdami į iššvaistytą komisariatą, paprašėme valstybės, jeigu jie neturi fantazijos – neparduokite. Tada buvo sustabdyta privatizavimo mašina.

Gegužės pradžioje tik baigsis nuomos sutartis, nes valstybė mums perdavė turtą su įsipareigojimais baigti nuomos sutartį. Realiai turtą perimsime tik gegužės mėnesį.

Ką mes galime perėmę turtą gegužės mėnesį ten sukurti? Bet ėmėmės veiksmų – rengsime detalųjį planą, atidalysime sklypą ir grąžinsime valstybei didžiąją dalį, kad niekam niekada nekiltų pagundų.

Mes užsakėme ir galimybių studiją. Viziją turime. Visa valstybė su mumis turi galvoti, kaip išsaugoti tą turtą.

O kas filosofuoja, ar bus nuomininkų, – palaukime ir pažiūrėsime. Ji tikrai netaps vaiduokliu.

– Kokia šiuo metu yra situacija dėl garsiųjų dušinių Meilės alėjoje? Miestas jau prieš kurį laiką kreipėsi į prokurorus, kad šie aiškintųsi situaciją. Ar yra atsakymai, kodėl po daugybės įvairių viražų ir sprendimų šioje istorijoje vietoje dušinių stovi dviejų aukštų namas?

– Istorija yra prasidėjusi prieš 30 metų, kai valstybė, kaip dabar norėjusi privatizuoti „Auską“, privatizavo visą infrastruktūrą, esančią palei paplūdimį, su statybos teise. Paskui vyko įvairūs teismai.

2007 m., kai nei manęs, nei mūsų komandos čia nebuvo, buvo pastatytas pastatas.

Teismas pasakė, kad jie per tam tikrą laikotarpį turi susitvarkyti dokumentus.

Per tą laiką keitėsi teisės aktai ir jie tuos dokumentus susitvarkė. Visos institucijos įteisino šią statybą.

Organizatorių nuotr.

Dušinės Palangoje / BNS nuotr.

Aš kreipiausi į prokuratūrą, nes ji gali ginti viešąjį interesą ir naikinti galbūt detaliuosius planus, jeigu jie nėra teisėti, arba statybos leidimus.

Prokurorai viską ištyrė ir atsisakė ginti viešąjį interesą, nes viskas yra pastatyta pagal tuo metu galiojusius teisės aktus.Iš moralinės pusės man yra labai nesmagu.

Kaip palangiškis, stengiuosi kartais apvažiuoti tą vietą, nes man labai nepatinka. Jeigu galėčiau – tikrai nugriaučiau. Paimčiau buldozerį ir nugriaučiau.

Bet mes gyvename teisinėje valstybėje, tai negalėčiau taip pasielgti.

Man yra nesmagu. Ten ilgai stovėjo viskas apleista, tai nėra nauja statyba, bet pats požiūris yra negeras, kad taip per daugybę metų buvo pakeisti įstatymai.

Numatyta paskirtis „poilsiui aptarnauti“. Ką tai reiškia? Kodėl tokie įstatymai atsirado? Kas yra poilsio aptarnavimo paskirtis?

Gal kas nors sugalvojo tokį terminą, kad galėtų ateityje ką nors įteisinti? Abrakadabra, - mintimis su portalu LRT.lt dalijosi Š. Vaitkus.

Organizatorių nuotr.

Dušinės Palangoje / BNS nuotr.

Ajajai, dušnes be senjoro pomidoro prasuko! Neverk, gerai atsigRIEBIAI ant kitų statybų.
Vasia, 2021-05-01 13:55
Sidebar placeholder