Parlamentarė turi pasiūlymų „Didįjį šeimos gynimo maršą“ palaikančiam rezoliucijos projektui

Seimo Darbo partijos frakcijos seniūno pavaduotoja Ieva Kačinskaitė-Urbonienė siūlo palaikyti „Didįjį šeimos gynimo maršą“ kaip gražią ir taikią piliečių iniciatyvą, skirtą tradicinės šeimos stiprinimui.

Pasiūlymus „Didžiojo šeimos gynimo maršą“ palaikančiam  rezoliucijos projektui įregistravusi parlamentarė siūlo Seimui kviesti visus „savo pavyzdžiu rodyti, kad stipri šeima yra stiprios valstybės pagrindas“.

„Svarbu pasakyti, už kokias vertybes pasisako Seimas – Tautos atstovybė“,– komentuodama savo pasiūlymus Eltai sakė parlamentarė.

Ji siūlo Seimui įsipareigoti „formuoti tokią valstybės politiką, kuri visapusiškai stiprina tradicinės šeimos pamatus, o kartu gina silpnesnėse pozicijose atsidūrusius asmenis – tuos, kurių gyvenimas pilnoje šeimoje nesusiklostė“.

Savo pasiūlyme parlamentarė siūlo atsižvelgti į „viešojoje erdvėje didėjantį seksualinių mažumų reikalavimą jų teises prilyginti heteroseksualių porų teisėms, visuomenėje tvyrančias baimes dėl kėsinimosi į Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą šeimos institutą kaip vyro ir moters sąjungą“.

Rezoliucijos projekte ji siūlo išreikšti susirūpinimą dėl kylančios visuomenės susiskaldymo vertybiniais klausimais grėsmės, galinčios negrįžtamai išjudinti tvarios valstybės pamatus, „kur šeima yra ir turi būti visuomenės ir valstybės pagrindas“.

„Nusistovėjusių visuomenės moralinių normų skalėje tradicinė šeima užima pačią aukščiausią vietą.

Tai rodo ir visuomenės apklausos, kuriose daugiau nei 70 proc. visuomenės narių pasisako prieš vienos lyties asmenų sąjungos prilyginimą šeimai.

Todėl pabrėžtina, kad valstybės, Tautos atstovų pareiga yra tinkamai atstovauti piliečių interesams, saugoti ir globoti Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą šeimos sampratą“,– sakoma dokumento projekte.

Seimo narės Ievos Kačinskaitės-Urbonienės pasiūlyme pažymima, kad tradicinės šeimos institutas apima santuoką, motinystę, tėvystę, vaikystę.

Archyvų nuotr.

„Išlaikiusi daugybę istorinių, politinių, migracijos, globalizacijos išbandymų, tradicinės šeimos samprata iš esmės nepasikeitė.

Tačiau daugėja išsiskyrusių porų, vienišų tėvų, globojamų, įvaikintų vaikų, augančių ne su savo biologiniais tėvais“,– sako parlamentarė, siūlanti Tautos atstovams Seime atsižvelgti  į kylančius iššūkius.

Pasak parlamentarės, pasiūlymai parengti siekiant Seimo rezoliucijos projekto aiškumo, tikslumo, atitikimo Lietuvos ir tarptautinės teisės principams, taip pat perteklinių nuostatų atsisakymo.

Seimo darbotvarkėje kol kas neatsirado Seimo Mišrios parlamentarų grupės nario  Petro Gražulio įregistruoto rezoliucijos projekto, kuriuo siūloma išreikšti palaikymą „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ idėjai, paraginti visus Lietuvos piliečius gegužės 15 dieną aktyviai dalyvauti šioje „taikioje ir teisėtoje protesto akcijoje už prigimtinę šeimą bei tautinių vertybių išsaugojimą“.

Balandžio 29 d. Seimas į plenarinių posėdžių darbotvarkę neįtraukė šio rezoliucijos projekto.

Gegužės 11 d. Laisvės frakcijai pasiūlius šis projektas buvo išbrauktas iš darbotvarkės.  Už tai balsavo 72 Seimo nariai, 37 buvo prieš, susilaikė 5 parlamentarai.

Kaip ELTA jau skelbė, P. Gražulio įregistruotame rezoliucijos projekte reiškiamas susirūpinimas dėl „Lietuvoje vis agresyviau skleidžiamos LGBT, genderistinės propagandos ir mažumos politinių grupių daugumai primetamų įstatymų, kuriais vis įžūliau siekiama paminti tradicines vertybes, keisti ir klastoti istoriją, kėsinamasi ištrinti Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą šeimos, kaip vyro ir moters sąjungos, kurioje gimsta vaikai, sampratą, liberalizuoti narkotikus, primesti savo invazinę ideologiją mūsų vaikams mokyklose, įteisinti lyties keitimą ir prostituciją, leisti surogatinę motinystę ir prekybą vaikais, ratifikuoti Stambulo konvenciją, kurioje apskritai ištrinama prigimtinės lyties sąvoka“.

Rezoliucijos projekte Seimui siūloma pripažinti, kad „tautinių, tradicinės šeimos ir krikščioniškų vertybių diskreditavimas šiandien daro didžiulę žalą Lietuvos valstybei ir lietuvių tautai“.

„Jausdami atsakomybę už lietuvių tautinės tapatybės išsaugojimą, kviesdami visus Lietuvos piliečius, politines partijas, tautines, patriotines, visuomenines organizacijas, savivaldybes ir kaimo bendruomenes bei visus geros valios žmones susivienyti bendram tikslui – tradicinės šeimos, tautinių bei krikščioniškų vertybių puoselėjimui ir saugojimui, įsipareigojame, kad Seime nebus ratifikuota daugumai Lietuvos žmonių nepriimtina Stambulo konvencija. Įstatymais įtvirtinsime, kad mokyklose vaikams nebūtų diegiamos LGBT proteguojamos genderistinės propagandinės programos. Įstatymais saugosime ir ginsime tradicines lietuvių tautos vertybes ir istorinę atmintį“,– sakoma rezoliucijos projekte dėl „Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021“.

Archyvų nuotr.

Dokumento projekte žadama užtikrinti, kad Konstitucijoje įtvirtinta prigimtinė šeimą, vyro ir moters santuoka, kurioje gimsta ir auga vaikai, būtų neliečiama, saugoma ir globojama valstybės.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder