Arabų klanams Berlyne darosi nejauku – į jų valdas braunasi „svečiai“ iš Rusijos (1)

Vokietijos sostinėje iškilo gaujų karų grėsmė, nes jau įsitvirtinusias nusikaltėlių grupuotes siekia išstumti naujos, susikūrusios čia ne be Rusijos slaptųjų tarnybų pagalbos, kaip rašo žurnalas „Focus“, remdamasis Vokietijos vidaus žvalgybos informacija.

Paraleliniame Berlyno nusikaltėlių pasaulyje vyksta arši konkurencinė kova. Čečėnų gangsteriai metė iššūkį arabų klanams. Konkuruojama dėl milijoninio pelno, gaunamo iš prekybos narkotikais, prostitucijos ir turto prievartavimo. Vyksta kova dėl viršenybės miesto gatvėse, dėl įtakos zonų perskirstytmo margiausiame Berlyno rajone Noikelne.

„Tai išvagoja mano veidą rūpesčio raukšlėmis“, – praėjusių metų lapkritį žurnalui „Cicero“ duotame intrerviu prisipažino Noikelno vicemeras Falco Liecke.

Iš Libano kilę gangsteriai, Vokietijos sostinėje veikiantys jau 30 metų ir tapę ne tik neatsiejama čionykštės tikrovės dalimi, bet ir kraupaus žavesio turinčiais televizijos serialo „4 Blocks“ herojais, dabar priversti ginti savo pozicijas nuo karingai nusiteikusių vyrukų iš Kaukazo.

Arabų klanų bosai – savimi patenkinti tuščiagarbiai, jie puikuojasi prabangiais limuzinais, perka vilas elegantiškuose Berlyno rajonuose, noriai duoda interviu medijoms ir samdosi brangiausius šalies advokatus, be to, jie yra įsivėlę į nesibaigiančius tarpusavio vaidus, – taip šio nusikaltėlių pasaulio vadeivas apibūdina „Focus“ redaktorius Josefas Hufelschulte. O čečėnai, pasak jo, priešingai, stengiasi likti bevardžiai, jie „ištroškę veikti, brutalūs ir pasiryžę plėsti savo įtaką“.

Mažiau nei prieš dešimtmetį Berlyne pradėjusios veikti čečėnų gaujos iš pradžių buvo „kriminalinių paslaugų tiekėjos“: vykdė kitiems turto prievartavimo ir šantažo užsakymus, – nurodo sostinės kriminalinė policija. Tačiau dabar padėtis keičiasi.

Putinas sąmoningai užkorė mums ant kaklo žmones iš nusikaltėliškų čečėnų klanų. Tai – patikrinta ardytojiška priemonė – visai kaip iš buvusios KGB vadovėlio.

Šiems archajiškiems tipams arabai atrodo dekadentiški ir išlepę

Klanų ekspertas iš 412-ojo Berlyno kriminalinės policijos tarnybos komisariato prognozuoja tokią sostinės nusikalstamo pasaulio ateitį: „Čečėnai irgi nori greitų pinigų. Prabangiais automobiliais važinėjantys, nusipenėję arabai šių archajiškų tipų akyse – dekadentiški ir išglebę. Neilgai trukus čečėnai paims viršų. Narkotikų rinką jie jau dabar kontroliuoja.“

Praėjusį lapkritį konkurencinė kova buvo įsiplieskusi Noikelno gatvėse: per vieną savaitgalį čečėnai net keturis kartus atakavo arabų klano Remmo narius. Vienas šių kruvinų susidūrimų vyko Saulės alėjoje (Sonnenallee), vos už šimto metrų nuo policijos nuovados. Brutalių scenų įrašai netrukus kursavo internete – galbūt ir kaip perspėjimas arabų klanams.

Raktažodžiai
Ar ropė saldesnė už ridiką?
Klausimėlis, 2021-04-19 16:24
Sidebar placeholder