Ir jokių daugiau kalbų, blaškymosi, spekuliacijų, leisim – neleisim, galbūt...

O tuo metu Londone. Pirmoje nuotraukoje: taip pirmadienį pro langą atrodė viena iš jaukių, mažyčių Mayfair kavinukių. Laikas ten sustojęs nuo pernai gruodžio vidurio, kai šalis buvo uždaryta į karantiną. Pavakare parduotuvėje nufotografavau dar neišparduotų kelių laikraščių pirmuosius puslapius.

Archyvų nuotr.

Ką jie sako? Vienas iš BoJo vyriausybės pastarojo laikotarpio veiklos bruožų – jokio blaškymosi. Politika Covid-19 ar skiepijimo atžvilgiu gali patikti ar nepatikti, kaip ir pats požiūris į virusą, bet esmė ta, kad čia viskas vyksta sklandžiai ir pagal labai aiškų, visiems žinomą bei suprantamą planą.

2020 m. gruodį, kai šalis buvo uždaryta griežtam karantinui, buvo aiškiai pasakyta: 2021 m. vasario 15 d. išanalizuosim duomenis bei tendencijas ir pranešime, ką darysime toliau.

Taškas. Ir jokių daugiau kalbų, blaškymosi, spekuliacijų, leisim – neleisim, galbūt, o gal... Reikalas tas, kad žmonės yra labai įsitempę, nemaža dalis patyrė didelį psichologinį diskomfortą, todėl visų bendras rūpestis yra visuomenės psichinė sveikata.

Net ir kietieji britų metalistai per karantiną įkūrė savo psichologinės savitarpio pagalbos fondą.

Savo ruožtu, vyriausybė neerzina žmonių nereikalingais plepalais, neapgalvotais veiksmais bei iliuziniais pažadais, todėl nei premjeras, nei ministrai neteikia nei jokių komentarų ir nekalba tariamąja nuosaka.

Kalba tik apie tai, kas vyksta – skiepijimą. Ir štai. Premjeras vasario 16 d. paskelbė labai aiškų grįžimo į gyvenimą planą.

Kovo 8 d. atidarome mokyklas – atidarė.

Balandžio 12 d. pradeda veikti parduotuvės, lauko kavinės, sporto klubai, kirpyklos ir pan. Likus savaitei iki šio termino, pirmadienį BoJo kreipėsi į šalį per televiziją, pakomentavo situaciją ir patvirtino, kad vyriausybė laikosi savo plano – balandžio 12 d. atidaroma prekyba.

Visiems viskas aišku, visi džiaugiasi – tai rodo ir laikraščių antraštės, verslai ruošiasi, šluojasi, dažosi, tvarkosi, priimami užsakymai.

Gegužės 17 d. planuojama atidaryti visą paslaugų sektorių, dirbantį vidaus patalpose. Vėl viskas aišku, jau vyksta pasidrengimas, klientams siunčiami laiškai ir t.t.

Pagal vyriausybės planą, birželio pabaigoje planuojama atšaukti praktiškai visus apribojimus. Dabar vyksta intensyvi diskusija dėl vasaros atostogų kelionių, kurioje dalyvauja svetingumo industrija, oro linijos, kelionių organizatoriai ir t.t.Ir vėl esu tikras, kad kol nebus visiško aiškumo, kol nebus aiški situacija Europoje, ir nebus parengtas visapusiškai apgalvotas sprendimas, nebus ir jokių tuščių pažadų bei viešų pareiškimų.

Archyvų nuotr.

 

 

 

 

Sidebar placeholder