JAV nurodė nutraukti santykius su Baltarusija (1)

JAV finansų ministerija išleido licenciją, leidžiančią devynioms Baltarusijos įmonėms iki birželio 3 d. baigti tvarkyti reikalus su verslo partneriais iš Amerikos ir pasirengti operacijų nutraukimui. Dokumentas patalpintas oficialioje institucijos svetainėje.

Licencijoje išvardintoms įmonėms sankcijos buvo taikomos nuo 2007-2011 metų, tačiau 2015 m. ribojimai buvo atšaukti ir nuo tada licencija buvo atnaujinama kasmet. Kovo pradžioje Vašingtonas pareiškė, kad vienašališkai atkuria taikytus ribojimus.

Jie galios įmonėms „Beloruski neftianoi torgovyi dom", „Belneftechim" ir jo padaliniui Amerikoje „Belneftekhim USA", „Grodno Azot", „Belšina", „Naftan", „Lakokraska" ir „Polock Steklovolokno".

Balandžio 19 d. JAV finansų ministerija išleido papildomą licenciją numeriu 2H, kurioje įmonėms numatytas 45-ių dienų terminas. Jis skirtas tam, kad amerikiečių verslininkai galėtų ramiai užbaigti visus reikalus su baltarusių įmonėmis, kurioms nuspręsta atnaujinti sankcijas, ir būtų pasirengę draudimų įsigaliojimui.

Palyginimui, Druskininkuose veikiančios sanatorijos „Belorus", nors ji tiesiogiai įmonių, kurioms taikomos sankcijos sąraše ir nefigūruoja, sąskaitas AB „Swedbank" užšaldė per vieną dieną.

Vis garsiau viešumoje kalbama, kad tai buvo padaryta Lietuvos URM vadovo Gabrieliaus Landsbergio nurodymu.

Kiek anksčiau JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas (Antony Blinken) Baltarusijos prezidentą Aliaksandrą Lukašenką pavadino paskutiniu Europos diktatoriumi.

Masiniai protestai kaimyninėje šalyje nerimsta nuo 2020 m. rugpjūčio 9-ąją vykusių prezidento rinkimų, kuriuos eilinį kartą laimėjo A.Lukašenka.

http://metu-klaipediete.diena.lt/kategorija/metu-klaipediete-2021/final… Visi balsuojam už Agnę
Bocmanas, 2021-04-23 19:16
Sidebar placeholder