Keistos politikų mirtys - Kremliaus ranka?

Vokietijos spaudoje šią savaitę prisimintos keistos vietos politikų mirtys, kurias netiesiogiai mėginama sieti su Rusijos seniai praktikuojamu politinių oponentų naikinimu Vakaruose.

Andreasas Šokenhofas (Andreas Schockenhoff) Angelos Merkel krikščionių-demokratų sąjungoje užėmė aukštas pareigas ir dirbo Bundestage 22 metus - buvo atsakingas už Vokietijos ir Rusijos santykius.

2014 m. gruodžio 13 d. 57-erių politikas paruošė vaikams vakarienę ir netrukus buvo rastas negyvas savo namuose Ravensburge saunoje, kurioje esą... tiesiog užmigo.

Akcentuojama, jog būtent A.Šokenhofas tų laikų Vokietijoje buvo didžiausias Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikas, gerokai „trukdęs" sklandiems abiejų valstybių santykiams.

Įtarimų sukėlė ir oficiali mirties priežasties versija - skrodimas neva nustatė, kad politikas mirė dėl širdies nepakankamumo veikiant šilumai.

Tuo metu žurnalistų šaltiniai vyriausybėje pranešė spaudai, kad daugelis valdžioje įtaria, jog A.Šokenhofas mirė nenatūralia mirtimi, tačiau rimtas tyrimas taip ir nebuvo pradėtas, vengiant sugadinti santykius su Maskva.

„A.Šokenhofas buvo vienas svarbiausių politinių žaidėjų, įrodinėjančių, kad mums būtina keisti savo politiką Rusijos atžvilgiu, kadangi šis rusiškas režimas yra pavojingas daugelyje sričių, - teigia politikos analitikas dr. Štefanas Maisteris (Stefan Meister).

Jis buvo labai tiesmukiškas ir nepopuliarus Rusijoje, netgi buvo tapęs rimta problema Kremliui.

Netrukus 2015 m. liepos 13 d. gana keistomis aplinkybėmis mirė kitas žinomas Vokietijos politikas, Bundestago narys Filipas Misfelderis (Philipp Missfelder).

Pagal oficialią versiją jis mirė nuo plaučių arterijos tromboembolijos, išsimaudęs malūno tvenkinyje netoli Kosfeldo, Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje, kur jis gyveno kartu su medike žmona ir dviem vaikais.

Tuo metu jam buvo tik 35 metai ir politikas buvo laikomas kylančia žvaigžde A.Merkel partijoje.

F.Misfelderis taip pat daug dirbo užsienio politikos srityje, o į spaudos antraštes pakliu

vo 2014 m. gegužę - pačiame Krymo aneksijos krizės įkarštyje. Jis tuo metu dalyvavo Sankt Peterburge vakarėlyje, kur buvo švenčiamas didelio Rusijos gerbėjo G.Šrioderio, dabar vadovaujančio rusiškai energetikos kompanijai, gimtadienis. Vienu iš vakarėlio svečių buvo ir V.Putinas, o F.Misfelderis su juo ten pabendravo.

Keisčiausia šioje istorijoje tai, kad ligoninė, kurioje buvo gydomas F.Misfelderis, atsisakė perduoti jo medicininę kortelę šeimai. Kaip teigia jo šeimos advokatė Karolina Zeibt (Karoline Seibt), „tai buvo visiškai neįprasta, jie net nepaaiškino priežasties ir mes nesupratome, ką jie norėjo nuslėpti".

Ji mano, kad net nebuvo jokio skrodimo. „Man tai pasirodė gana keista, - sakė teisininkė. - Juk jis buvo labai žinomas politikas ir mirė jauname amžiuje."

Manoma, jog F.Misfelderis skeptiškai žiūrėjo į Rusijos audringą veiklą Ukrainoje, nors ir nebuvo itin griežtas jos vertinimuose.

2017 m. F.Misfelderio brolis Magnusas, kuris buvo kompiuterių specialistas, rastas negyvas, sukniubęs ant savo kompiuterio. Mirties priežastis neaiški iki šiol.

2019 m. Berlyno centre esančiame parke samdomas žudikas iš Rusijos nužudė čečėnų sukilėlį Zelimchaną Changošvilį.

Žudikas buvo sulaikytas, ir tuo metu kilo didelis triukšmas Vokietijos spaudoje - konstatuota, jog Vokietijos teritorijoje Kremlius yra pasirengęs vykdyti politines žmogžudystes.

Nors iš šalies buvo išsiųsti du Rusijos diplomatai, bet Vokietijos valdžia pasistengė kuo greičiau užgniaužti skandalą, akivaizdžiai kenkusį vamzdžio „Nord Stream 2" statybos reikalams.

Buvęs Vokietijos aplinkos ministras Norbertas Riotgenas (Norbert Roettgen), kuris bene vienintelis visoje A.Merkel vyriausybėje priešinosi dujotiekio statyboms, teigė esąs sukrėstas dėl Rusijos politinių žmogžudysčių Europoje ir mato tame aiškią žinutę visiems opozicionieriams: „Jie tarsi sako mums - mes jus pasieksime, mes jus rasime, jūs susidursite su mirties bausme, nepaisant to, kur bebūtumėte...".

Tačiau buvęs ministras, kuris vadino A.Šokenhofą savo draugu, šiuo atveju nelinkęs kaltinti Rusijos - esą šis piktnaudžiavęs alkoholiu...

Vis dėlto medikai kažkodėl atsisakė žurnalistams pateikti išsamius skrodimo duomenis, tik konstatavę, jog jo kraujyje nebuvo nieko nenormalaus.

„Vokietijai yra būdinga nekurti sau nemalonumų ir problemų su Rusija, - teigia Š.Maisteris. - Šis naratyvas gana dažnai sutinkamas mūsų politinėje sistemoje."

Organizatorių nuotr.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder