Kodėl susipyko du karalienės Elžbietos anūkai

Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II anūkai, broliai Viljamas (William) ir Haris (Harry) nuo vaikystės labai gerai sutarė. Princų tarpusavio santykiai niekada nebuvo aptarinėjami, nes, po teisybei, ir aptarinėti nebuvo ko: broliai nekonfliktuodavo, o princesės Dianos, jų mamos, mirtis 1997 m. Harį ir Viljamą dar labiau suartino.

Kodėl per pastaruosius keletą metų viskas taip pasikeitė, kad princai Viljamas ir Haris tapo vos ne priešai?

Neperskiriami

Hariui ir Viljamui jau vaikystėje teko patirti visą viešų asmenų gyvenimo „puikumą". Žurnalistai visos karališkosios šeimos gyvenimą stebėjo vos ne pro mikroskopą. Žiniasklaidos nuolatos aptarinėjami princo Čarlzo (Charles) ir princesės Dianos santykiai tikrai neprisidėjo prie geros atmosferos šeimoje. O po tėvų skyrybų princų laukė naujas sukrėtimas - karštai mylimos mamos mirtis.

Sielvartas tikrai dar labiau suartino brolius ir princą Čarlzą su sūnumis. Tada tėvas paaugliams sūnums tapo tikra atrama. Jis dėjo kuo didžiausias pastangas apginti sūnus ir jais pasirūpinti. Nuo tų laikų Haris ir Viljamas visada demonstruodavo pavydėtiną vieningumą ir sutarimą įvairiausiais klausimais. Niekada nekildavo abejonių dėl jų gerų tarpusavio santykių.

Nors Viljamas iš pat pradžių buvo auklėjamas kaip būsimasis sosto įpėdinis, o princas Haris naudojosi kur kas didesne laisve, broliams tai niekada nebuvo kliuvinys. Net kai 2010 m. princas vedė Keitę Midlton (Kate Middleton), Haris dalyvavo kai kuriuose brolio ir jo žmonos projektuose.

Tiesa, kaip pats prisipažino, dažnai jausdavosi „trečias nereikalingas". Regis, viskas galėjo pasikeisti princui Hariui vedus, juk brolių draugystė galėjo peraugti į tvirtus dviejų šeimų ryšius. Bet viskas įvyko priešingai.

Viskas dėl karūnos?

Jau tada, kai princas Haris pradėjo susitikinėti su Megan Markl (Meghan Markle), brolių santykiai atšalo. Kartą princas Haris labai karštai sureagavo į vyresniojo brolio patarimą neskubėti įteisinti santykių. Haris buvo įsimylėjęs ir Megan jau įsivaizdavo kaip savo būsimą žmoną ir vaikų motiną.

Archyvų nuotr.

Jis buvo pasirengęs išrinktąją ginti visais įmanomais būdais ir visada stodavo sužadėtinės, o paskui - žmonos pusėn, jei iškildavo kokių nesutarimų su karališkosios šeimos nariais.

O daugiausia sunkumų M.Markl kilo dėl K.Midlton. Princų žmonos pasirodė esančios labai skirtingos, jos tiesiog nerado bendros kalbos. Keitė negynė Megan, kai pastarąją pradėjo pulti spauda. Vėliau Sasekso kunigaikščiai iš Kensingtono rūmų, kuriuose gyveno su Viljamu ir Keite, išsikraustė į Frogmoro kotedžą, vėliau - atskyrė biurus ir šeimos pradėjo savo projektus vykdyti atskirai.

Archyvų nuotr.

Tada, prieš dvejus metus, princas Haris neslėpė fakto, kad gerokai rečiau susitinka su vyresniuoju broliu, bet kartu patikino: nepaisant visko, jie visada palaikys vienas kitą.

Sasekso kunigaikščių sprendimas atsisakyti karališkosios šeimos narių pareigų, regis, buvo skaudžiausias kaip tik princui Viljamui, kuris padėtį vertino ne tik kaip vyresnysis brolis, bet ir kaip būsimasis karalius. Jo manymu, tokia padėtis pakenkė karališkosios šeimos reputacijai.

Paskutinį kartą broliai buvo susitikę 2020 m. kovą, o princo Hario šeimai persikėlus į Ameriką tik keletą kartų bendravo vaizdo ryšiu. Atrodo, kad jie iki šiol pyksta vienas ant kito ir kol kas nėra pasirengę pamiršti priežasties, dėl kurių atšalo judviejų santykiai.

a

Po gana atviro Sasekso kunigaikščių interviu Oprai Vinfri (Oprah Winfrey) praraja tarp princo Hario ir Viljamo, regis, dar pagilėjo. Kembridžo hercogas mano, kad Hario atviravimai yra nederami ir daro žalą D.Britanijos monarchijai.

Savo ruožtu Sasekso hercogas vis dar yra įsitikinęs, kad pirmoji jo pareiga yra apginti savo šeimą - žmoną, sūnų ir antrąjį vaiką, kuris dar neišvydo pasaulio.

Milijonai žiūrovų visame pasaulyje stebėjo M.Markl ir princo Hario prisipažinimus tiesioginiame eteryje. Sasekso kunigaikščiai buvo nusiteikę labai ryžtingai, norėjo pagaliau papasakoti apie tai, kas juos kamuoja jau ne vieną mėnesį.

Bet kartu su būsimo interviu anonsu D.Britanijos žiniasklaidoje pasipylė kaltinimai M.Markl. Anksčiau bulvarinė spauda brolių nesantaikos priežastimi dažniausiai įvardindavo jų žmonų nesutarimus. O dabar jau teigia, kad nesantaikos obuoliu tapo skirtingas požiūris į monarchijos instituciją.

Galbūt broliams pavyks aptarti abipuses pretenzijas ir pamiršti nuoskaudas, kai jie susitiks akis į akį, princui Hariui atvykus vizito į D.Britaniją, kai 2021 m. liepos 1 d. bus atidengiamas paminklas princesei Dianai.

Karališkoji šeima. EPA-Eltos nuotr.

Sidebar placeholder