Prieš ginklų atiduoti nenorėjusį pensininką Rusijos spec. pajėgos turėjo panaudoti granatsvaidžius

(1)

Rusijos pensininkas Vladimiras Bardanovas, žuvęs savo namuose per ankstesnę dieną saugumo pajėgų netoli Maskvos surengtą didelę operaciją po kelias valandas trukusio susišaudymo, turėjo leidimą šešiems šaunamiesiems ginklams, bet niekada nevadovavo jokioms privačioms saugos tarnyboms, trečiadienį pranešė Nacionalinė gvardija.

„Iš įvykio vietoje rastų ginklų šeši buvo oficialiai registruoti“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Nacionalinės gvardijos atstovas Valerijus Gribakinas.

Pasak jo, V. Bardanovas 1976 m. buvo teistas, bet šiuo metu jo teistumas jau nebegalioja. 2002 m. jo atžvilgiu buvo iškelta baudžiamoji byla dėl sukčiavimo, bet ji buvo nutraukta.

„Pagrindo atsisakyti išduoti jam leidimus ginklams nebuvo“, – sakė V. Gribakinas.

Jis taip pat paneigė ankstesnius žiniasklaidos pranešimus, kad šis vyras buvo kelių saugos bendrovių steigėjas.

„Tokių leidimų jam nebuvo išduota“, – sakė Nacionalinės gvardijos atstovas.

Antradienį ryte Rusijos federalinės saugumo tarnybos ir Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai atvyko į V. Bardanovo namus Veškų gyvenvietėje netoli Mytiščių, tarnyboms gavus informacijos, kad vyras turi neteisėtai laikomų ginklų.

Kilus ginčui 61 metų namo savininkas pradėjo šaudyti į pareigūnus iš automatinių ginklų ir susprogdino dvi granatas. Per apsiaustį, užtrukusią kelias valandas, name užsibarikadavęs vyras pašovė į koją vieną specialiųjų pajėgų narį, bet pareigūno gyvybei pavojus negresia, sakė informuoti šaltiniai.

Galiausiai saugumo pajėgos apšaudė namą iš raketinių granatsvaidžių ir pastatas užsidegė. Užgesinus gaisrą viduje buvo rastas įtariamojo kūnas.

Kadras iš įvykio vietos   © SCANPIX nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder