Ragina ukrainiečius emigruoti iš savo šalies

Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatas Jurijus Kamelčiukas, priklausantis prezidento Volodymyro Zelenskio partijai „Sluga naroda", paragino išvažiuoti šalies ateitimi netikinčius Ukrainos gyventojus, praneša „Izvestija".

„Siūlau visiems, kurie netiki Ukraina, išvykti", - pareiškė deputatas. Tikėtina, kad šiuo pasiūlymu dalis ukrainiečių pasinaudos, nes kovo pradžioje šalies užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba informavo, jog sprendžiamas dvigubos pilietybės įteisinimo klausimas. Jo teigimu, dvigubos pilietybės klausimas jau pasiekė Aukščiausiąją Radą ir yra svarstomas.

Jeigu pasiūlymui bus pritarta, ukrainiečiai galės turėti visų šalių, išskyrus Rusijos, pilietybę. Ministras patikslino, kad tokios pozicijos laikosi ir V.Zelenskis, kuris griežtai pasisakė tik prieš šalies-agresoriaus pilietybės pripažinimą.

Praėjusiais metais prašymus išduoti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje darbo pagrindu pateikė beveik 25 tūkst. užsieniečių. Daugiausia tarp jų buvo Ukrainos ir Baltarusijos piliečių.

Volodymyras Zelenskis. Eltos nuotr.

Sidebar placeholder