Sergejus Lavrovas
Rusija išsiunčia dešimt JAV diplomatų

Rusija penktadienį paskelbė, kad iš šalies išsiųs 10 JAV diplomatų ir paskelbs sankcijas JAV pareigūnams, taip atsakydama į anksčiau Vašingtono paskelbtas tokias pačias priemones. Šalis taip pat rekomendavo, kad JAV ambasadorius Maskvoje išvyktų iš šalies „konsultacijoms“.

„Paprašysime 10-ies JAV diplomatų Rusijoje išvykti iš šalies“, – žurnalistams sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Pasak S. Lavrovo, Maskva įtrauks aštuonis JAV pareigūnus į sankcijų sąrašą ir nutrauks JAV fondų ir nevyriausybinių organizacijų, kurie, jos manymu, kišasi į šalies vidaus reikalus, veiklą Rusijoje. Ministras pridūrė, kad Rusija taip pat svarsto galimas „skausmingas“ priemones JAV verslui šalyje.

JAV ketvirtadienį paskelbė ekonomines sankcijas Rusijai ir nurodė išsiunčiančios 10 Rusijos diplomatų, reaguojant į Kremliaus kišimąsi į pernai vykusius JAV prezidento rinkimus, surengtą didžiulę kibernetinę ataką ir kitą priešišką Rusijos veiklą.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas anksčiau penktadienį pavadino naujas JAV sankcijas nepriimtinomis, bet paliko atviras duris dialogui.

Rusija taip pat išsiųs penkis Lenkijos diplomatus

Maskva, balandžio 16 d. (AFP-ELTA). Rusija penktadienį pranešė iš šalies išsiųsianti penkis Lenkijos diplomatus, atsakydama į Varšuvos sprendimą išsiųsti tris Rusijos diplomatus.

Lenkija ketvirtadienį paskelbė, kad, solidarizuodamasi su JAV, iš šalies išsiųs tris Rusijos diplomatus.

„Pastebėjome, kokiu greičiu Varšuva sužaidė JAV administracijos žaidimą, pareikalaudama trijų Rusijos diplomatų išvykimo, – teigė Rusijos užsienio reikalų ministerija. – Mainais už tai iš Rusijos bus išsiųsti penki Lenkijos diplomatai.“

Raktažodžiai
Sidebar placeholder