Ukrainos deputatas perspėja dėl galinčio kilti karo

Aukščiausios Rados deputatas Jevgenijus Ševčenko iš prezidentinės partijos „Sluga naroda" perspėjo, kad dėl Rusijos ir JAV priešpriešos gerokai padidėjo karo Ukrainoje pavojus. Tai jis pareiškė kalbėdamas televizijos kanalo „Peršii Nezaležni" eteryje.

Jo teigimu, pasaulis stovi ties „naujos didžiulės priešpriešos, naujo šaltojo karo tarp JAV bei Rusijos ir Kinijos etapo" slenksčiu. „Mano vertinimu, karštuoju šio konflikto tašku gali tapti Ukraina. Turiu omenyje tai, kad pas mus ir taip jau vyksta konfliktas, tačiau jis gali peraugti į tikrą karą", - pareiškė J.Ševčenko.

Politiko vertinimu, kaistanti situacija Donbase taip pat gali būti šaltojo karo išraiška, o Ukraina jau tapo „didžiųjų šalių geopolitinės hegemonijos" objektu.

Kiek anksčiau buvęs Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas irgi teigė, kad prastėjantys JAV bei Rusijos santykiai kelia pavojų jo šalies interesams. Pasak politiko, JAV prezidento Džo Baideno (Joe Baiden) pasisakymai Rusijos vadovo Vladimiro Putino adresu didina tikimybę, kad lyderių derybos pereis į neformalų lygį.

Sidebar placeholder