Pasiteisinti, kad nematė nebegalės: pasieniečiai Kuršių mariose pažymėjo sieną su Rusija

Kuršių mariose valstybės sieną su Rusija saugantys VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės pareigūnai ruošiasi artėjančiam vasaros ir aktyvios laivybos sezonui.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės pareigūnai Kuršių mariose plūdurais vėl nužymėjo valstybės sienos apsaugos zoną (VSAZ).

Raudonos spalvos plūdurus pasieniečiai į marias, netoli sienos su Rusija, nuleidžia kiekvieną pavasarį, prasidėjus navigacijos sezonui.

Paskelbusi viešąjį pirkimų konkursą, užpernai VSAT įsigijo 31 naują plūdurą.

Jie mariose žymi poros šimtų metrų pločio VSAZ, kuri yra prie pat Lietuvos ir Rusijos valstybių sienos linijos.

Į šią zoną patekti gali tik įrašytieji į VSAT sudaromą asmenų, turinčių teisę būti valstybės sienos apsaugos zonoje, pasienio juostoje, pasienio vandenyse, sąrašą.

Pasak VSAT atstovų, plūdurą sudaro dvi cilindro formos figūros, pagamintos iš ultravioletiniams spinduliams atsparaus polietileno, su nerūdijančio plieno ar galvanizuoto metalo detalėmis.

Virš vandens esančioje plūduro dalyje įrengtos metalinės plokštelės (radaro atsakikliai), kurias fiksuoja laivo radarai.

Plūdurai turi inkarus, kurie išlaiko juos nuolatinėje vietoje.

VSAT primena, jog šie plūdurai – taip pat ir įspėjamieji ženklai pramogautojams bei žvejams Kuršių mariose būti atidiems, vengti neteisėtai patekti į VSAZ ar neteisėtai kirsti sieną su Rusija.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder