Šauktiniai

Paskelbti 2022-ųjų šauktinių sąrašai: pasitikrinkite

Ketvirtadienį paskelbti 2022-ųjų šauktinių sąrašai, kuriuose – apie 54 tūkst. jaunuolių, pranešė Lietuvos kariuomenė.

Jie skelbiami interneto svetainėje sauktiniai.karys.lt. Iš viso šiemet devynių mėnesių tarnybai bus pašaukti 3828 jaunuoliai.

Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės yra nurodytas tikslus terminas iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu.

Informacija, susijusi su šaukimo nurodymais bus atnaujinama kiekvieną savaitę, todėl svarbu, kad visi karo prievolininkai nuolat sektų informaciją, pateikiamą šaukiamųjų sąraše bei laiku vykdytų nurodymus, karo prievolininkai papildomai bus informuojami elektroniniu paštu bei telefonu, teigiama pranešime.

Visa į sąrašą patekusiems karo prievolininkams aktuali informacija pateikta interneto svetainėje www.karys.lt Ją taip pat karo prievolininkai galės sužinoti paskambinę nemokamu telefonu 880012340 arba parašę elektroninį laišką adresu, kurį galima rasti www.karys.lt/bendraukime/musu-kontaktai/14

Karo prievolininkams už nurodymų nevykdymą gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė.

Į sąrašus, kaip ir praėjusiais metais, buvo įtraukiami ir aukštųjų mokyklų studentai. Patekę į šaukiamų atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą (PPKT) karo prievolininkų sąrašą, studentai turės apsisprendimo laisvę – sustabdyti studijas ir atlikti tarnybą, arba nenutraukus studijų pasirinkti jaunesniųjų karininkų vadų mokymus arba studijuoti ir tarnauti Krašto apsaugos savanorių pajėgose.

Nepasirinkus nei vieno iš minėtų tarnybos būdų, karo prievolininkams, kuriems dėl studijų aukštojoje mokykloje bus atidėta tarnyba, šaukimas bus pratęsiamas iki jiems sukaks 26 metai (bet ne ilgiau nei vienerius metus po studijų baigimo). Pabaigę studijas jaunuoliai vieną kartą turės galimybę patekti į šaukiamųjų sąrašus: šių metų sąraše tokių asmenų jau yra.

Asmenys iki 21 metų, kurie mokosi bendrojo lavinimo ir profesinio mokymo įstaigose, ir toliau nebus kviečiami atlikti karo prievolės.

Šių metų šauktiniai tarnybą atliks 18-oje kariuomenės dalinių. Dalis karių tarnybą pradės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, kur per pirmuosius du tarnybos mėnesius išeis bazinį karinį rengimą, o likusius septynis mėnesius tarnaus priskirtame dalinyje ir atliks kolektyvinį rengimą.

Pirmieji šauktiniai tarnybą pradės kovo pradžioje, paskutinieji – gruodžio viduryje. Gausiausiai karo prievolininkai užpildys dalinius balandžio ir gegužės bei rugpjūčio ir lapkričio mėnesiais, per kuriuos į įvairius dalinius atvyks per 3 tūkst. karių.

Pagal Karo prievolės įstatymą, į sąrašus galėjo patekti ir tie jaunuoliai, kurie iki sąrašų sudarymo bus pateikę prašymus savo noru atlikti tarnybą, tačiau jiems ir toliau galios visos su savanoriškumu susijusios skatinimo priemonės – tarnybos vietos ir laiko pasirinkimo galimybė bei didesnės socialinės garantijos.

Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba primena, kad sudarius ir paskelbus karo prievolininkų sąrašus, į juos nepatekę vaikinai ir merginos nuo 18 iki 38 metų ir toliau gali teikti prašymus atitarnauti savo noru.

Jie galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas. Pirmumo prašymus galės teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų.

Nuo 2022 metų didėja ir išmokos kariams. Gerai atlikę tarnybą NPPKT kariai, pasirinkę ją atlikti savo noru, iš viso galės gauti didesnę nei 3,3 tūkst. eurų išmoką. Nuo 2022 metų įsigaliojo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai, numatantys didesnę atsakomybę už karo prievolininko pareigų nevykdymą.

Neatvykimas į privalomąją karo tarnybą, savanorišką nenuolatinę karo tarnybą arba alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą be pateisinamos priežasties iki dviejų parų užtraukia 280-450 eurų baudą.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder