Rusija

Per Lietuvą galėjo keliauti įranga Rusijos karo laivams už kelis šimtus tūkstančių eurų

(1)

Jau vykstant Rusijos karui prieš Ukrainą per Lietuvą galėjo būti gabenama Rusijos karo laivams reikalinga įranga už kelis šimtus tūkstančių eurų, skelbia tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“.

„Sienos“ partnerių iš nepriklausomo Rusijos leidinio „The Insider“ duomenimis, Lietuvos vardas minimas vienoje įtartinoje siuntoje, pernai liepą per Lietuvą keliavusių dalių dyzeliniams varikliams vertė siekė 443 tūkst. eurų.

Teigiama, kad krovinio gavėjas – Rusijos įmonė „Kolomenskij Zavod“, kuri priklauso Rusijos oligarchams Iskanderui Machmudovui ir Andrejui Bokarevui. Bendrovė Rusijos kariniam jūrų laivynui tiekia dyzelinius variklius. 

Pranešama, kad variklius ir jų dalis „Kolomenskij Zavod“ tiekė bendrovės iš Vokietijos, Austrijos, Lenkijos ir Lietuvos, tačiau pastaroji buvo tik tarpinė stotelė 19 tonų kroviniui, kurio gamintoja nurodoma Šveicarijos bendrovė „RCM Estech“.

Krovinys pernai liepą keliavo per muitinės sandėlius, valdomus Daivos Kudarauskienės individualios įmonės. Viešai skelbiamais duomenimis, ši bendrovė valdo muitinės sandėlius Vilniuje, Kirtimų gatvėje. Pati D. Kudarauskienė tikino nieko nežinanti apie tokį krovinį.

„The Insider“ duomenimis, su Rusijos kariuomene susijusiems pirkėjams įtartinas prekes tiekė iš viso 25 Europos įmonės.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder