migrantai

Per savaitgalį buvo apgręžta per 230 migrantų, įleistų nebuvo (1)

Per savaitgalį prie Lietuvos sienos buvo apgręžta per 230 neteisėtų migrantų, įleistų nebuvo, informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado pavaduotojas Antanas Montvydas.

„Per savaitgalį neįleista į Lietuvos respubliką daugiau kaip 230 neteisėtų migrantų, įleista nebuvo, kadangi jie neatitiko sąlygų ir ėjo per valstybės sieną tam nenustatytose vietose, kas draudžiama mūsų įstatymais“, – pirmadienį interviu Lietuvos radijui sakė A. Montvydas.

Pasak jo, pradėjus laikytis apgręžimo politikos pasieniečiai įleidžia kai kuriuos žmones į šalį humanitariniais pagrindais: moteris su vaikais, pažeidžiamus asmenis, bet tokių per savaitgalį nebuvo.

„Tai yra mūsų humanitariniais pagrindais įleidžiami žmonės: pažeidžiami, nepilnamečiai, vaikai, moterys ir kitos kategorijos žmonių, kurios reikalauja prieglobsčio“, – sakė A. Montvydas.

Šiemet į Lietuvą per sieną su Baltarusija pateko daugiau kaip 4 tūkst. neteisėtų migrantų. 

Lietuvos pareigūnai išaugusius migracijos srautus vadina Baltarusijos režimo hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali padėtis.

Priimtas sprendimas apgręžti neteisėtai sieną bandančius kirsti asmenis, tai gerokai sumažino plūstančiųjų srautus. 

Baltarusijoje girdisi, kad neįleistų į Lietuvą ir sugražintų į Baltarusiją migrantų Lukošenkos režimas neišleidžia išvykti atgal į savo kilmės šalį (Iraką), priešingai, nors iš Irako jie nebėra gabenami, bet Baltarusijoje tamsaus gymio su kiekviena diena atsiranda vis daugiau. Spėjama, kad jie patenka į Baltarusiją kitais keliais, t. y. per Baltarusijos-Rusijos pasienį, kuris yra atviras. Dar nerami yra ta žinutė, kad jie telkiami vienoje vietoje ir instruktuojami, kokiais būdais galima patekti į ES. Šaltiniai informuoja, kad tikėtina, jog jiems yra patariama patekti į ES per masinį jėgos panaudojimą. Jeigu taip, tai LR kariuomenei turi būti suteikti atitinkami įgaliojimai.
Iš info šaltinių, 2021-08-09 13:15
Sidebar placeholder