Pirmosios kompensacijos už apgyvendintus ukrainiečius gyventojus pasieks gegužę

Nuo karo pabėgusius ukrainiečius priėmę gyventojai pastarąsias savaites ėmė aktyviau pildyti prašymus kompensacijoms gauti. Savivaldybės teigia, kad gyventojų susidomėjimas kompensacijomis didelis, tačiau verslai vis dar neskuba pildyti prašymų. Pasak savivaldybių, pirmosios išmokos gyventojus pasieks gegužės mėnesį.

„Prašymų priimta gerokai per 120. Dėl kompensacijų daugiausia kreipiasi ukrainiečius į savo namus priimantys kauniečiai, vos keletas verslų. Pirmieji kompensacijų išmokėjimai suplanuoti gegužės mėnesį“, – Alfa.lt sakė Kauno savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus specialistė Rasa Markauskaitė.

Verslininkai prašymų kompensacijoms gauti neteikia

Panevėžio miesto savivaldybės vyr. komunikacijos specialistė Loreta Kaškelienė teigė, kad jų savivaldybė iki šiol yra gavusi 42 fizinių asmenų prašymus.

„Juridinio asmens atstovų prašymų negavome. Kompensacija mokama už praėjusį mėnesį, todėl gegužės mėnesį bus pirmasis mokėjimas. Šiuo metu vyksta gautų prašymų nagrinėjimas.

Tvarka, nustatanti kompensacijų skyrimą ir mokėjimą, įsigaliojo nuo balandžio 5 d. Iki balandžio 21 d. per 14 darbo dienų gauti 42 prašymai, todėl manome, kad susidomėjimas šia kompensacija yra“, – teigė L. Kaškelienė.

Nėra gauta valstybės dotacija šioms išmokoms mokėti.

Klaipėdos miesto savivaldybėje išankstinė registracija prašymams pateikti kompensacijoms už būsto ukrainiečiams suteikimą prasidėjo praėjusį penktadienį.

„Šiuo metu jau gauti keli prašymai, taip pat vyksta aktyvi išankstinė registracija prašymams su reikalingais dokumentais pateikti.

Anksčiau priimti prašymų savivaldybė neturėjo galimybių, nes visoje šalyje veikiančioje socialinių išmokų apskaitos sistemoje „Parama“ tik praėjusį ketvirtadienį buvo atlikti išmokai administruoti reikiami pakeitimai.

Taip pat dar nėra gauta valstybės dotacija šioms išmokoms mokėti – savivaldybė reikiamus duomenis yra pateikusi ir laukia tolimesnių sprendimų“, – Alfa.lt sakė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos ir mero sekretoriato vyr. specialistė Silvija Mockuvienė.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje registruota beveik 48 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos.

Pirmą mėnesį nuo karo pabėgusius ukrainiečius gyventojai ir verslas turėtų priimti neatlygintinai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kovo 22 d. paskelbė informaciją, jog siūlo kompensaciją visiems, kurie savo turimuose būstuose ar kitose gyvenimui tinkamose patalpose jau priėmė arba priims neatlygintinai gyventi nuo karo pabėgusius ukrainiečius.

Kompensacija gali pasinaudoti šalies gyventojai ir verslas, kurie leis karo pabėgėliams laikinai neatlygintinai apsigyventi gyvenamuosiuose būstuose, viešbučių, poilsio, gydymo arba sodų paskirties patalpose.

Ministerija teigė, kad kompensacijos dydis už būsto suteikimą panaudos pagrindais ukrainiečiams priklausys nuo to, kiek patalpose apsigyvens asmenų.

Už vieną apgyvendintą asmenį iš Ukrainos siūloma mokėti 150 eurų, už kiekvieną kitą, apgyvendintą tame pačiame būste, – po 50 eurų per mėnesį.

Pirmą mėnesį nuo karo pabėgusius ukrainiečius gyventojai ir verslas turėtų priimti neatlygintinai, o kompensacija būstų ir patalpų savininkams būtų mokama nuo antro mėnesio, bet ne daugiau kaip už 3 mėnesius, t. y. kol ukrainiečiai integruosis į darbo rinką ir nuomą už būstą galės susimokėti patys.

Alfa.lt

Sidebar placeholder