Policija pradeda „patruliuoti“ viešojoje erdvėje: pasitikrinkite, už kokius komentarus galite būti nubausti (6)

Nuo šiandienos elektroninėje erdvėje pradeda „patruliuoti“ policijos virtualus patrulis. Policija praneša, kad internete patruliuos trys pareigūnai, kurių pagrindinė užduotis bus nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje.

„Mes reaguosime tik į akivaizdžius elektroninėje erdvėje daromus ar rengiamus daryti teisės pažeidimus. Pastebėję galimą teisės pažeidimą asmenys bus įspėti, kad nutrauktų galimai neteisėtus veiksmus, o jų nenutraukus – surinkta informacija perduodama atitinkamam policijos padaliniui tolimesniam tyrimui“, – teigiama policijos virtualaus patrulio feisbuko paskyroje.

Policijos departamento pranešime spaudai teigiama, kad, pareigūnams pastebėjus pažeidimus, iš pradžių asmuo bus įspėtas viešu virtualaus patrulio įspėjimu, tai yra komentaru soc. tinkluose arba portaluose. Jei asmuo nereaguos į įspėjimą, su juo bus susisiekiama privačia žinute feisbuke, o vėliau ir paštu.

Į kokius pranešimus bei komentarus bus reaguojama?

Policijos departamentas įvardijo pagrindines veiklos kryptis, kuriomis dirbs pareigūnai. Policija praneša, kad virtualusis patrulis reaguos tuomet, kai viešojoje erdvėje bus siūloma įsigyti kontrabandinių cigarečių ar alkoholio. Taip pat bus reaguojama į siūlymus prisiimti kito asmens padarytą pažeidimą bei grasinimus susidoroti su kitais asmenimis.

Siūlymai nusipirkti vairuotojo pažymėjimą ar padėti už pinigus išlaikyti vairavimo egzaminą bei siūlymai nusipirkti techninę apžiūrą taip pat bus traktuojami kaip įstatymų pažeidimai.

Narkotinių medžiagų platinimas elektroninėje erdvėje ir siūlymai investuoti į įtartinas platformas, pirkti e. būdu netikrose internetinėse parduotuvėse, kitokie sukčiavimai elektroninėje erdvėje taip pat bus viena pagrindinių pareigūnų veiklos krypčių.

Anot Policijos departamento, gyventojai, matydami pažeidimus elektroninėje erdvėje, galės pranešti virtualiam patruliui privačia žinute feisbuke sukurtame puslapyje. 

Archyvų nuotr.

 

Policija © „Facebook“

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder