Ingrida Šimonytė

„Politico“: Šimonytė minima tarp potencialių kandidatų vadovauti NATO

(9)

Besibaigiant NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo kadencijai viešoje erdvėje svarstoma, kas toliau galėtų vadovauti Aljansui. Leidinys „Politico“ įvardina, kad tarp potencialių kandidatų vadovauti NATO yra minima ir Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė.

I. Šimonytės pavardė tarp galimų kandidatų į NATO generalinio sekretoriaus postą leidinyje figūruoja jau ne pirmą kartą.

„Politico“ cituojamas vienas aukšto rango Europos diplomatas teigia, kad J. Stoltenbergo kadencijos pratęsimas yra dažniausiai viešoje erdvėje minimas variantas.

Teigiama, kad taip pat dažnai tarp potencialių Aljanso vadovų yra minimas Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte, Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas ir Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Benas Wallace'as.

„Trečiąją, rečiau minimų pavardžių grupę, pasak diplomato, sudaro Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, Slovakijos prezidentė Zuzana Čaputova ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen iš Vokietijos“, – rašoma leidinyje „Politico“.

Straipsnyje vienas Baltijos šalių pareigūnas akcentuoja, kad dabartiniame geopolitiniame kontekste sprendimas NATO vadovu paskirti žmogų iš Rytų Flango, būtų logiškas.

„Būtų logiška ir blaivu, (...) vadovauti Šiaurės Atlanto aljansui išrinkti žmogų, kuris turi patirties su Rusija, supranta Rusijos logiką ir mentalitetą“, – „Politico“ sakė vienas Baltijos šalių pareigūnas.

J. Stoltenbergo kadencija baigiasi 2022 metų rugsėjo 30 dieną.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder