Prezidentas: nuomonę apie Matijošaičio verslą Rusijoje turėtų pasakyti kauniečiai

Nuomonę apie Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio verslą Rusijoje turėtų pasakyti kauniečiai, teigia prezidentas Gitanas Nausėda.

Jo teigimu, „nesueina į vieną vietą“ mero veiksmai, kai šis tuo pačiu ir vykdo veiklą Rusijoje, ir priima pabėgėlius iš Ukrainos.

„Man įdomu, juk meras vykdo veiklas Kaune – priima pabėgėlius, yra pabėgėlių centrai, Ukrainos žmonėms teikiama humanitarinė pagalba. Tai yra daro tuos darbus, kurie visiškai suprantami jo, kaip mero, veikloje. Ir tuo pat metu vykdo veiklą Rusijoje“, – trečiadienį LRT teigė prezidentas.

„Šitie du dalykai man niekaip nesuvokiami – jie man nesueina į vieną vietą. Dėl to aš tikiuosi, kad pirmiausia patys kauniečiai turėtų pasakyti savo nuomonę, ką jie galvoja apie tokią situaciją“, – sakė jis.

„Vičiūnų grupė“ kovo 7 dieną pranešė stabdanti veiklą Rusijoje dėl jos invazijos į Ukrainą.

Tačiau praėjus savaitei visuomenininkas Andrius Tapinas feisbuke paskelbė, jog gamybos apimtys „Vičiūnų“ gamykloje Rusijoje nemažėja.

V. Matijošaitis teigė, jog neįmanoma numatyti terminų, kada „Vičiūnų grupė“ sustabdys savo verslą Rusijoje.

Dalis „Vičiūnų grupės“ produkcijos gaminama Kaliningrado srityje ir yra parduodama Rusijoje, kitose Rytų rinkose.

„Vičiūnų grupė“ taip pat valdo įmonę Ukrainoje, jos filialai veikia Kyjive, Charkive, Dnepropetrovske, Odesoje ir Ivano Frankivske.

Kovo 14 dieną pranešta, jog po artilerijos apšaudymo užsiliepsnojo ir visiškai sudegė „Vičiūnų grupės“ logistikos sandėlis, esantis Ukrainoje, Brovaruose, apie 15 kilometrų į šiaurės rytus nuo Kyjivo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder