Gitanas Nausėda

Prezidentas UNESCO vadovei: Lietuva skirs ypatingą dėmesį lygioms galimybėms švietime užtikrinti

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį Kaune susitiko su Lietuvoje viešinčia UNESCO generaline direktore Audrey Azoulay.

Prezidentas ir UNESCO vadovė aptarė Lietuvos narystės UNESCO Vykdomojoje taryboje prioritetus. Prezidentas akcentavo, kad Lietuva ypatingą dėmesį skirs žurnalistų saugumo ir prieigos prie informacijos, taip pat – kovos su dezinformacija klausimams.

Susitikime, kaip praneša Prezidentūra, taip pat aptarti Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslai ir UNESCO darbotvarkė. Prezidentas akcentavo, kad Lietuvai ypač aktualūs įtraukties ir lygių galimybių švietime klausimai.

Šalies vadovo iniciatyva žengtas svarbus žingsnis teisėkūroje, užtikrinant kokybišką ankstyvąjį ugdymą vaikams, gyvenantiems socialinės rizikos aplinkoje. Dėmesys žmonių su negalia lygioms galimybėms ir negalią turinčių vaikų įtrauktis švietime yra svarbi prezidento darbotvarkės dalis.

Prezidentas su UNESCO vadove aptarė Kauno modernizmo architektūros fenomeną. Šalies vadovas atkreipė UNESCO generalinės direktorės dėmesį į tai, kad Lietuva yra pateikusi UNESCO Pasaulio paveldo centrui Paryžiuje nominacinę paraišką „Modernistinis Kaunas: optimizmo architektūra, 1919–1939“, kuria siekiama įtraukti Kauną į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Pasak prezidento, Kauno modernizmo architektūra yra išties unikali ir liudija Europos kultūros raišką bei savitą jos išplėtojimą Lietuvoje.

UNESCO vadovė į Lietuvą prezidento kvietimu atvyko dalyvauti „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ atidarymo renginiuose.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder