Prigesinus apšvietimą tikimasi sutaupyti iki 30 proc. lėšų

Gerokai išaugus elektros energijos kainoms, Kretingos rajono savivaldybė pradėjo įgyvendinti taupymo programą. Kartu investuojama į energiją taupantį LED gatvių apšvietimą, nuosavų saulės elektrinių įsigijimą.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos, laikinai einančios administracijos direktoriaus pareigas, Violetos Turauskaitės teigimu, viena šiuo metu įgyvendinamų energijos taupymo priemonių – sprendimas prigesinti rajono gatvių apšvietimą.

Daugelyje gatvių jau išjungtas ar netrukus bus išjungtas kas antras šviestuvas, taip pat ten, kur jau yra įdiegtas LED apšvietimas ir leidžia techninės galimybės, nuo 24.00 val. iki 5.00 val. sumažintas šviesos srautas iki 70–80 proc.

Trumpiau negu įprastai iki 22.00 val. bus apšviečiamos ir mažesnių rajono gyvenviečių gatvės. Skaičiuojama, kad šios priemonės leis sutaupyti iki 30 proc. rajono gatvių apšvietimui skiriamų lėšų.

„Vien Kretingos miesto gatvėms apšviesti per pirmus aštuonis šių metų mėnesius skirta kone tiek pat lėšų, kiek per visus metus pernai – apie 100 tūkst. eurų, – teigė V. Turauskaitė.

– Numatoma, kad dėl saugumo visi šviestuvai ir toliau veiks sankryžose, pėsčiųjų perėjose. Dėl tos pačios priežasties ir toliau bus apšviestas Pastauninko parkas, visi šviestuvai veiks ir Vilniaus gatvėje.“

i akcentavo, kad, taupant lėšas, anksčiau negu planuota buvo išjungtas fontanas Pastauninko parko tvenkinyje Kretingoje, taip pat nuo naujųjų metų planuojama apmokestinti Savivaldybės valdomas elektromobilių įkrovimo stoteles.

„Šiandien sutaupyti Savivaldybei pavyksta ir dėl jau anksčiau pradėtų diegti energijos taupymo priemonių. Pavyzdžiui, šiuo metu į taupesnius LED šviestuvus yra pakeista kone pusė Kretingos miesto gatvių šviestuvų.

Planuojama, kad iki kitų metų pabaigos bus pakeisti 98 proc. šviestuvų. Bendrai tai leis sutaupyti apie 40 proc. miesto gatvių apšvietimui skiriamų lėšų.

Taupesniais LED šviestuvais keičiami įrenginiai ir kitose rajono gyvenvietėse“, – sakė Savivaldybės administracijos vadovė.

Įvairias energijos taupymo priemones savo ruožtu jau taiko Savivaldybei pavaldžios įstaigos. Taip pat Savivaldybė, jai pavaldžios įstaigos investuoja į saulės elektrines.

Šiuo metu nuosavas saulės elektrines jau turi Kretingos Marijono Daujoto progimnazija, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija, UAB Kretingos šilumos tinklai, o UAB „Kretingos vandenys“, Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešajai bibliotekai elektros energija tiekiama iš įsigytų nutolusių saulės elektrinių.

Įsigyti 600 kW galios nutolusią saulės elektrinę siekiama ir Kretingos miesto gatvėms apšviesti ir Savivaldybės administraciniam pastatui Savanorių gatvėje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder