Ištyrus 10106 ėminius, 1274 nauji koronaviruso atvejai

PSO: PGR testai aptinka omikron atmainą, atliekami tyrimai dėl kitų tipų testų

Nors PGR testai gali aptikti infekciją koronaviruso atmaina omikron, šiuo metu atliekami tyrimai, ar aptikimas įmanomas ir naudojant kitų tipų testus, sekmadienį teigė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

„Plačiai naudojami PGR testai ir toliau gali aptikti infekciją, įskaitant infekciją omikron atmainą, taip pat, kaip ir infekciją kitomis atmainomis, – teigė PSO. – Šiuo metu atliekami tyrimai, skirti nustatyti atmainos aptinkamumą kitų tipų testais, įskaitant greituosius antigeno testus.“

PSO penktadienį pripažino omikron nerimą keliančia atmaina. Ji pirmą kartą pastebėta anksčiau šį mėnesį Pietų Afrikoje. Omikron buvo priskirta didžiausią pavojų keliančių koronaviruso atmainų kategorijai, kuriai jau priklauso pasaulyje šiuo metu dominuojanti delta ir jos silpnesnės „konkurentės“ alfa, beta ir gama.

PSO teigė kol kas nežinanti, ar omikron perduodama lengviau nei kitos atmainos ir ar ši atmaina sukelia sunkesnę COVID-19 ligą. Tačiau JT sveikatos agentūra pridūrė, kad „šiuo metu neturima informacijos, jog su omikron siejami simptomai kuo nors skiriasi nuo siejamų su kitomis atmainomis“.

PSO taip pat teigė siekianti nustatyti, ar prieš šią atmainą veiksmingos tokios apsisaugojimo priemonės kaip vakcinos. Anot organizacijos, gali prireikti kelių savaičių, kol bus baigti tyrimai, kuriuose dėmesys skiriamas įvairioms atmainos savybėms.

„PSO, siekdama geriau suprasti omikron, koordinuoja savo veiksmus su daugybe viso pasaulio mokslininkų, – teigė organizacija. – Artimiausiomis dienomis ir savaitėmis bus paskelbta daugiau informacijos.“

Sidebar placeholder