šalna

Rekordas! Taip šalta gegužės 6 dieną dar nebuvo

(1)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) praneša, kad šeštadienį pasiektas gegužės 6 d. rekordas – Skuode ryte išmatuotas net -6 °C siekiantis šaltis.

Sekmadienį didesnių orų permainų nenusimato. Anticiklonas dar šiek tiek pasistums į pietryčius, būsime jo vakarinėje dalyje. Naktį dangus vėl visai išgiedrės, o šalnos, siekiančios 0–5 laipsnius šalčio numatomos daugelyje rajonų. Dirvos paviršius, kaip jau įprasta, atšals dar labiau, vietomis ir iki 8 laipsnių šalčio.

Teigiama, tarp 1–5 laipsnių temperatūra, išliks tik kai kuriose šalies vietovėse pietvakarinėje pusėje. Vėjas krypties nekeis, bus vos juntamas. Dienos metu danguje sukiosis tik nedideli ir daugiausia reti kamuoliniai debesys. Lietaus nelaukiama. Vėjas išliks šiaurės rytų, rytų, beveik nesustiprės ir dienos metu. Temperatūra keisis mažai – oras sušils iki 10–15 laipsnių šilumos.

Naujos savaitės pradžioje šalta oro masė pamažu ims trauktis. Pirmadienio naktį ore jau tik vietomis laukiamos šalnos, tačiau dirvos paviršius apšarmos vis dar daugelyje rajonų. Didesnėje šalies dalyje oro temperatūra jau pasiskirstys tarp 1–6 laipsnių šilumos.

Visą parą rytų, pietryčių vėjas bus menkai juntamas. Išliks sausa, dažniausiai mėgausimės giedru ar mažai debesuotu dangumi. Dienos metu jau taip pat bus šiek tiek šilčiau – temperatūra pakils iki 13–18 laipsnių šilumos.

Antradienį šalnų sulauksime dar mažiau, išliks sausa, ramu, o diena numatoma dar laipsniu kitu šiltesnė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder